8 GB DDR3 RAM önerisi

ali_38

Femtopat
Bilgisayarım özelliklerinin ekran görüntüsünü yükledim bu özelliklere uygun 8 GB ve üstü en düşük fiyat ve en aşağı kaliteden en yüksek ve en iyi kalitedeki RAM önerilerini öğrenmek isterim. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• memory.PNG
    memory.PNG
    9,2 KB · Görüntüleme: 38
  • spd.PNG
    spd.PNG
    11,1 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığınız RAM'in marka ve modelini yazabilirseniz sevinirim. Aynı modelden 1 tane daha alırsanız uyumsuzluk sorunu olmayacaktır ama özellikleri aşırı derecede farklı bir ram alırsanız uyumsuzluk sorunu yaşama ihtimaliniz var. Bence bulabiliyorsanız aynı RAM'den 1 tane daha alın ama bulamıyorsanız sorun yaşama ihtimalini düşürmek için CL değerleri ve MHZ değerleri aynı olan bir model alabilirsiniz.

Kullandığınız RAM'in marka ve modelini yazabilirseniz sevinirim. Aynı modelden 1 tane daha alırsanız uyumsuzluk sorunu olmayacaktır ama özellikleri aşırı derecede farklı bir ram alırsanız uyumsuzluk sorunu yaşama ihtimaliniz var. Bence bulabiliyorsanız aynı RAM'den 1 tane daha alın ama bulamıyorsanız sorun yaşama ihtimalini düşürmek için CL değerleri ve MHZ değerleri aynı olan bir model alabilirsiniz.
[/QUO Hocam ekte iki tane görsel ekledim marka samsung yazıyor ama diğer özellikleri tam anlamadığım için ekte yüklediğim görsellerden bakma imkanınız olursa bana daha kolay yardımcı olabilirsiniz :)

Dosya Ekleri

• memory.PNG
    memory.PNG
    9,2 KB · Görüntüleme: 23
  • spd.PNG
    spd.PNG
    11,1 KB · Görüntüleme: 29
Tek slot varsa 4 çıkar 8 takılır birleşme yok.
yani gördüğüm kadarıyla tek slot vardı 4 ramı çıkarıp ne yapayım ki alan olur mu satsak?
Aynı model RAM'i almanı öneriyorum.
tm efendim o modele bakayım teşekkür ederim tekrardan :)
Tek slot varsa 4 çıkar 8 takılır birleşme yok.
hocam açıp baktım şimdi youtubedan da baktım 4 ramın üstüne gelecek şekilde karşısına bi ram daha eklenebiliyor yani karşı boşlukta modül olarak kullanılıyormuş aynı modelden 4 gb ram daha alsam 8 gb ram olarak kullanabilirim değil mi ?

Dosya Ekleri

• DSC_0080.JPG
    DSC_0080.JPG
    103,9 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı