Çözüldü 8 GB RAM, 3,25 GB kullanılabilir

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

eyüp44

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8
SSD veya HDD modeli
Samsung
Ekran kartı
GTX 560 se
Anakart
FOXCON G41 MXE-K
İşlemci
Xeon e 5450
Sorun başlıkta da belirttiğim gibi bilgisayarı dip bucak temizledim bütün parçaları söktüm!
Ve birleştirdim ilk başta "Lütfen bekleyiniz" ekranında kalıyordu.
Sonra güvenli modda başlattım ve sonra bilgisayarda büyük oranda kasma yaşadım sistem özelliklerine geldiğimde ne göreyim (burası önemli) takılı RAM 8 GB kullanılabilir RAM 3.25 GB olarak gözüküyor.

Denedigim çözümler:
  • RAM'ları silgiyle silmek
  • Slotları tek tek denemek
  • BIOS sıfırlamak.
  • Bilgisayarı sıfırlamak.
  • MSConfig zımbırtısı.
  • Bilgisayarı sıfırlamak.
Yani internette ne gördü isem hepsini denedim ama çözüm bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BIOS ayarları kaynaklı olabilir o zaman. Above 4G Decoding açık mı? Bir de Memory Remap varsa açın. İşlemci soğutucuyu aşırı sıkmadığınızdan da emin olun.
Olmaz. Sanki halen daha 32 Bit kullanan var gibi 32 Bit mi diye sorulması lazım. Konuyu okumaz. 32 Bit mi diye sorar...

Okusa görecek zaten ama niye okusun ki.

Soru: Bu temizlik esnasında işlemci soğutucuyu söktün mü?

Evet bütün parçaları söktüm.

Ve dün akşam elimde ASRock G41 model bir BIOS çipi vardı çipleri değiştirdim bilgisayarı açtığımda anakart cipinde (soğutucu blokta) aşırı bir ısınma söz konusuydu açıldığında ise RAM miktarı 8 GB gösteriyordu buyuk ihtimalle BIOS'tan olduğunu düşünüyorum sizce.

Olmaz. Sanki halen daha 32 Bit kullanan var gibi 32 Bit mi diye sorulması lazım. Konuyu okumaz. 32 Bit mi diye sorar...

Okusa görecek zaten ama niye okusun ki.

Soru: Bu temizlik esnasında işlemci soğutucuyu söktün mü?

Elimde bir epogram cihazı var BIOS'u silip baştan yüklesem sorun çözülür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ayarları kaynaklı olabilir o zaman. Above 4G Decoding açık mı? Bir de Memory Remap varsa açın. İşlemci soğutucuyu aşırı sıkmadığınızdan da emin olun.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı