8 GB RAM, 6 GB görünüyor

Mete Scaletta

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar, bir masaüstü PC'ye sahibim ve anakarta 8 GB RAM takılı fakat bilgisayarım bunu 6 GB olarak görüyor. Anakartım DDR3 RAM'leri destekliyor ve 3 slot dolu. 2'sinde hi Level'ın 2 GB'lık RAM'leri var birinde de 4 GB'lık Kingston'ın RAM'i var. Eğer toplama biliyorsam 2+2+4 daima 8'dir. Konuyla ilgilenecekler varsa daha detaylı belirtirim.
Sistem özellikleri;
-Intel i5 650 CPU.
-AMD Radeon R7 250 GPU.
-P55 US3l anakart.
-2*2*4 8 GB RAM(takılı olan).

Öncelikle merhabalar, bir masaüstü PC'ye sahibim ve anakarta 8 GB RAM takılı fakat bilgisayarım bunu 6 GB olarak görüyor. Anakartım DDR3 RAM'leri destekliyor ve 3 slot dolu. 2'sinde hi Level'ın 2 GB'lık RAM'leri var birinde de 4 GB'lık Kingston'ın RAM'i var. Eğer toplama biliyorsam 2+2+4 daima 8'dir. Konuyla ilgilenecekler varsa daha detaylı belirtirim.
Sistem özellikleri;
-Intel i5 650 CPU.
-AMD Radeon R7 250 GPU.
-P55 US3l anakart.
-2*2*4 8 GB RAM(takılı olan).
Ramleri tam oturtturdunuz mu?

RAM'leri tam oturtturdunuz mu?

Evet hepsi tam oturmuş durumda 4 slotun 3'ünde var zaten ve hepsini oturttum güzelce.
Hocam RAM'leri çıkarıp sarı uçlarını silgi ile silmeyi deneyin. YouTube'da böyle bir yöntem görmüştüm.

Hocam RAM'leri çıkarıp sarı uçlarını silgi ile silmeyi deneyin. YouTube'da böyle bir yöntem görmüştüm.

Deneyeceğim teşekkürler.
RAM'leri yerini değiştirmeyi dener misin? Bende 4*2 olmak üzere toplam 8 GB RAM vardı kullanılabilir 4 GB RAM diyordu RAM yerlerini değiştirdikten sonra düzeldi.

Hepsini çıkarıp silgiyle silip sonra taksam bir şey olmaz değil mi?

2 GB'la Win 10 Pro çalıştırsam bence açılmaz bile. İki tane 2'liği çıkarıp dörtlükle mi çalıştırayım?
Hocam öyle denemeye gerek yok bence bir tane 4'lük takılı kalsın, yanına 1 tane 2'lik takın bakın bakalım kaç GB RAM gözüküyor, aynı uygulamayı diğer RAM için de uygulayın, anlarsınız hangi RAM'in bozuk olduğunu.

Geri
Yukarı