Çözüldü 8 GB RAM 6 GB olarak gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

arifyldrm099

Picopat
Merhaba arkadaşlar, GameGaraj Blaster 7TN 120 laptopum var özellikleri imzamda ekran kartım harici olduğu halde donanıma ayrılmış 2 GB RAM gözüküyor. Sadece 6 GB RAM kullanabiliyorum fakat bundan1-2 hafta önce 8 GB RAM'ın hepsini kullanabiliyordum. Bu sorunu nasıl çözebilirim? BIOS güncelleme vs. demiş bazı kişiler fakat GameGaraj laptopun BIOS'u diğerlerinden aşırı farklı hiç videoda yok.
Lütfen yardım edin.

Çözüm
Acaba Intel'in kendi grafik birimini mi kullanıyorsunuz.

Hayır NVIDIA'nın kini kullanıyorum.
Edit: Kimse yardım etmedi YouTube'da bir videodaki abim sayesinde yaptım herkes boş boş şeyler yazmış her neyse sorun çözüldü.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Merhaba arkadaşlar, GameGaraj Blaster 7TN 120 laptopum var özellikleri imzamda ekran kartım harici olduğu halde donanıma ayrılmış 2 GB RAM gözüküyor. Sadece 6 GB RAM kullanabiliyorum fakat bundan1-2 hafta önce 8 GB RAM'ın hepsini kullanabiliyordum. Bu sorunu nasıl çözebilirim? BIOS güncelleme vs. demiş bazı kişiler fakat GameGaraj laptopun BIOS'u diğerlerinden aşırı farklı hiç videoda yok.
Lütfen yardım edin.
Düz mantık olacak ama RAM'leri tak çıkar yaptın mı ?

1 Adet RAM var zaten ve çıkar tak yapmak hiçbir işe yaramayacak gibi duruyor ve 16 adet vidası var zor çıkar altı.

Siz mi topladınız yoksa toplu mu geldi? Bir de gelirken kargo vs tam oturmamış da olabilir sende tam oturtamamış olabilirsin belki de giriş yuvasında hasar olabilir BIOS vs çözülmüyecek olursa mutlaka sökmeniz gerekir.

Bilgisayarının yabancı ismini bulup BIOS araştırması yapabilirsin. Genellikle yabancı bir markanın ürününe etiket basılmış oluyorlar.

Nereden bulacağım? Ya. @Recep Baltaş @Ali Güngör
Siz mi topladınız yoksa toplu mu geldi? Bir de gelirken kargo vs tam oturmamış da olabilir sende tam oturtamamış olabilirsin belki de giriş yuvasında hasar olabilir BIOS vs çözülmüyecek olursa mutlaka sökmeniz gerekir.

Hayır bak arkadaşım laptop bu ve daha bugün gördüm bu sorunu.
Önceden yoktu.

Son düzenleme:

Edit: Kimse yardım etmedi YouTube'da bir videodaki abim sayesinde yaptım herkes boş boş şeyler yazmış her neyse sorun çözüldü.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Çözüm

Boş diyorsun da biz bilgisayar mühendisi miyiz? Elimizden geldiğince yardım etmeye çalıştık.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı