8 GB RAM destekleyen anakarta 16 GB RAM takmak

FRKN145

Femtopat
Daha fazla  
Anakartım maximum 8 GB RAM destekliyor bugün farklı bir yerden 8 GB RAM daha elime geçti. Anakartımda 2 tane slot var 2 sinede 8 GB RAM taktım PC açıldı sorunsuz fakat denetim masasında takılı 16 kullanılabilir 8 gözüküyor. Bunu çözebilir miyim?

Anakartın markası Esonic modelini bilmiyorum. Birkaç görsel yüklüyorum ayrıca RAM slotlarının yerini değiştirmeyi denedim olmadı.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    13,5 KB · Görüntüleme: 184
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    29,3 KB · Görüntüleme: 159
Anakartım maximum 8 GB RAM destekliyor bugün farklı bir yerden 8 GB RAM daha elime geçti. Anakartımda 2 tane slot var 2 sinede 8 GB RAM taktım PC açıldı sorunsuz fakat denetim masasında takılı 16 kullanılabilir 8 gözüküyor. Bunu çözebilir miyim?

Anakartın markası Esonic modelini bilmiyorum. Birkaç görsel yüklüyorum ayrıca RAM slotlarının yerini değiştirmeyi denedim olmadı.

Desteklemediği için böyle oluyor. Yapacağınız bir şey yok.

Anakart desteklemediği için kullanamazsınız. Belki bir çözümü vardır fakat ben yok diye biliyorum.

Anakart modeli nedir? Emin olmak amacıyla soralım.

Anakart modelini şimdilik boş verin zaten olmaz farklı bir sorum var. Ben yeni bir anakart alacağım hem işlemciye overclock yapmak için hem de RAM'leri kullanabilimek için fakat RAM'lerde şöyle bir şey öğrendim biri 1600MHz CL11 biri CL9 1333MHz bu yeni anakartta sorun çıkarır mı? Alacağım anakart ASUS P7H55-M alınır mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı