8 GB RAM eklesem FPS ne kadar artar?

İşletim sistemi
Windows 10

Dextaron

Decapat
RAM
4
SSD veya HDD modeli
PNY cs900
Ekran kartı
mx110
İşlemci
i5 8250u
Merhabalar, şu an GTA 5'te 55-60 Low 1080p de 55-60FPS alıyorum +8 GB RAM eklersem FPS'te ne kadar artış olur?

Merhabalar, şu an GTA 5'te 55-60 Low 1080p de 55-60FPS alıyorum +8 GB RAM eklersem FPS'te ne kadar artış olur?

Hocam FPS'te tam ne kadar artış olacağını bilemeyiz RAM kalştesinede bağlı ama ben 60 70'in üstünü bile rahat görebileceğini düşünüyorum sadece oyunlarda değil. Genel olarak bilgisayarınız hızlanır RAM alırsanız.

Tam bir şey söylemek zor lakin dual channel yaparsanız fps te artış görebilirisiniz.
evet çift kanal yapıcağım
Tahminimce 30FPS artış olur. @Xantern
yani banada 30fps gibi geliyor çünkü 4gb ram varken gta 5 2gb ram kullanıyor 8 ekliyince 12gb ram olur 8gb ram kullanır gta5 fazla bir fps artışı bekliyorum
FPS +10 alır.Droplar baya azalır varsa
drop yok

Yani bana da 30FPS gibi geliyor çünkü 4 GB RAM varken GTA 5 2 GB RAM kullanıyor 8 ekliyince 12 GB RAM olur 8 GB RAM kullanır GTA 5 fazla bir FPS artışı bekliyorum

Elinizde bulunan belleğe uygun bellek alarak çift kanalda çalışmasını sağlarsanız yaklaşık olarak 55-60 FPS yerine 65-70 FPS alırsınız. Bunu tam olarak bilemeyiz tabii ki. Belleklerin çift kanalda çalışması işlemciyi güçlendiriyor. İşlemcinin güçlenmesi ise ekran kartının daha iyi beslenmesini sağlıyor. Bu yüzden de FPS artıyor. Bildiğim kadarıyla böyle. Ekran kartı çok güçlü olmadığından dolayı sabit %100'de çalışıyorsa belki etkisi daha az olur. Ama her türlü etkisi olacaktır orası kesin.

Elinizde bulunan belleğe uygun bellek alarak çift kanalda çalışmasını sağlarsanız yaklaşık olarak 55-60 FPS yerine 65-70 FPS alırsınız. Bunu tam olarak bilemeyiz tabii ki. Belleklerin çift kanalda çalışması işlemciyi güçlendiriyor. İşlemcinin güçlenmesi ise ekran kartının daha iyi beslenmesini sağlıyor. Bu yüzden de FPS artıyor. Bildiğim kadarıyla böyle. Ekran kartı çok güçlü olmadığından dolayı sabit %100'de çalışıyorsa belki etkisi daha az olur. Ama her türlü etkisi olacaktır orası kesin.
peki bişey soracağım konu açtım ama ilgilenen olmadı küçük bi soru zaten ram 2400mhz cl değerini bulamıyorum cpu z programından da çıkmadı slot kısmı boş herhale ram anakarta lehim olduğu için gözükmüyor içini açma imkanım yok cl değerini nerden öğrenebilirim bide memory bölümünde cl diye bi yer var bi 10 oluyo bi 17 oluyo anlamadım cl 17 diye tahmin ediyorum ama yardım ederseniz çok güzel olur

Geri
Yukarı