Çözüldü 8 GB RAM "Kullanılabilir 3,93 GB" gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

c4NNNN

Decapat
375979

Ne yapsam da yine aynı.

Denediğim şeyler :
  • Format
  • MSCONFIG bellek sınırı
  • BIOS Sıfırlama

Sistem özelliklerim:
  • Anakart : Asrock AB350M
  • Ekran Kartı : GALAX GTX1060 6GB

BIOS'umu P5.00 sürümüne (en güncel sürüm) yaptım. Sorun devam ediyor. RAM'leri temizledim. Slotlarda da sıkıntı yok. Ekran kartına paylaştığını düşünüyorum. Ne yapmalıyım?

Sorun çözüldü: RAM slotlarını tam tersini yaptım oldu :)

3,95'Lik kısmın gerisini Windows Donanıma ayırmış olabilir Ctrl+Shift+Esc ile görev yöneticisini açıp bellek kısmınıa gelin.Ve donanıma ayrılmış kısma bakın.Veya RAM slotlarını düz çevirin.

Aynı sorunu yaşıyorum. RAM'lerin yerlerini değişmeme rağmen düzelmedi. BIOS sürümüm biraz eski acaba sorun bu olabilir mi ?

Aynı sorunu yaşıyorum. RAM'lerin yerlerini değişmeme rağmen düzelmedi. BIOS sürümüm biraz eski acaba sorun bu olabilir mi ?
Aynı sorunu yaşıyorsanız yeni konu açıp beni etiketleyin inceleyelim.

Bu durumda RAM'lerin tekini görmüyor gibi. 4GB ramde 3,96 gözükmesi normal karşılanabilir. Anakartınızda kaç adet slot var? Her bir RAM'i ayrı ayrı slotlara takıp deneyin RAM'lerin veya slotların birinde sorun var mı diye.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı