8 GB RAM Kullanılabilir 3,94 GB Sorunu

Doğukan F.

Centipat
ASUS A68 HMK anakartım var ve team Dark 4+4 olmak üzere 8 GB RAM'im var fakat ben bu RAM'lerin tekini kullanamıyorum. 8 GB (kullanılabilir RAM 3.94 GB) diyor. Bilgisayarcıya götürdüm başka RAM taktı aynı sorun onda da tek slotu görmedi. Üstüne aynı anakartın sıfırını sipariş ettim belki slot bozuktur diye aynı hata tekrar oldu. Format attım BIOS güncelledik yok yani aynı hata sebebi nedir acaba biri yardımcı olabilir mi?

Sistem;
AMD 10 7890k işlemci
8 GB team Dark RAM
128 GB SSD Samsung
ASUS A68 HMK anakart
Ekran kartı ASUS 3GB

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    76,9 KB · Görüntüleme: 69
Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS A68 HMK anakartım var ve team Dark 4+4 olmak üzere 8 GB RAM'im var fakat ben bu RAM'lerin tekini kullanamıyorum. 8 GB (kullanılabilir RAM 3.94 GB) diyor. Bilgisayarcıya götürdüm başka RAM taktı aynı sorun onda da tek slotu görmedi. Üstüne aynı anakartın sıfırını sipariş ettim belki slot bozuktur diye aynı hata tekrar oldu. Format attım BIOS güncelledik yok yani aynı hata sebebi nedir acaba biri yardımcı olabilir mi?

Sistem;
AMD 10 7890k işlemci
8 GB team Dark RAM
128 GB SSD Samsung
ASUS A68 HMK anakart
Ekran kartı ASUS 3GB
işlemcin apu yani yarısını gpuya ayırmış olabilir .

Sistem;
AMD 10 7890k işlemci
8 GB team Dark RAM
128 GB SSD Samsung
ASUS A68 HMK anakart
Ekran kartı ASUS 3GB
Kullanım klavuzunda belirtilen bir kombinasyon olmalı, varsa ona göre tak. Yoksa deneye deneye bul.

Bios'u aç ve ordan "Memory Remap Feature “ bul muhtemelen o "Disable" ondan dolayı olabilir. "Enable" yap ve yeniden başlat bakalım ne olacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı