+8 GB RAM ne kadar etki eder?

ftftc_

Kilopat
Makaleler
3
Arkadaşlar laptop kullanıcısıyım ve PUBG'de (Steam) 55-65 FPS alıyorum düşük orta ayarlarda. Sistem özelliklerim aşağıdaki gibi sizce FPS normal mi? Bu sisteme 8 GM RAM ilavesi performans arttırır mı? Arttırırsa sizce ne kadar fark olur?
  • Intel i5-10300H.
  • 4 GB GDDR6 NVIDIA GTX1650 Ti.
  • 8 GB (1x8GB) DDR4 2933MHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar laptop kullanıcısıyım ve PUBG'de (Steam) 55-65 FPS alıyorum düşük orta ayarlarda. Sistem özelliklerim aşağıdaki gibi sizce FPS normal mi? Bu sisteme 8 GM RAM ilavesi performans arttırır mı? Arttırırsa sizce ne kadar fark olur?
  • Intel i5-10300H.
  • 4 GB GDDR6 NVIDIA GTX1650 Ti.
  • 8 GB (1x8GB) DDR4 2933MHz.

Hocam şu an halihazırda drop falan yemiyorsaniz kullanirken sıkıntı olmaz fakat tabii ki de 8 GB eklemek sistemi çok rahatlatacaktır.

Sisteminizde 4 GB ram kapasitesi olsa idi 8 GB daha ekleyince gerçekten bayağı bir fark eder idi. Ancak 8 GB dan 16 GB ya çok fazla ram isteyen oyunlarda etki eder diye düşünüyorum ama genede almakta fayda var. Ne de olsa sistem sadece açıldığında bile bende 3GB kadar ram kullanımı oluyor ve bu ram ekleme aşaması sadece oyun olarak değil sistemin genel rahatlığı için oldukça faydalı olacaktır.

4'Ken 8 GB olsaydı etki ederdi ama 16 GB yapmanın bir etkisi olmaz bence.

Neden sadece böyle kullanıcının moralini bozmak üzere bir şey bilmeden konuşuyorsunuz.
Bende aynı açıklamayı yaptım neden kendinize bir şeyler başarmış insanları değil de papağanları örnek alıyorsunuz anlamış değilim açıkcası.
RAM yükseltmesi yaptım. Sistem boşta 2 GB RAM kullanımı oluyordu, şimdi 3 GB bunun sebebi nedir?

Sistemde az RAM kapasitesi olduğunda kısar arka planda olan uygulamaları. RAM arttırımı yapınca sistem rahatlar ve daha istikrarlı ve daha rahat çalışır bundan dolayı.

Yeni konular

Geri
Yukarı