8 GB RAM Sistem Yükseltilmeli Mi?

ronark

Decapat
Merhaba, anakarta çift slot RAM slotu bulunuyor sistemimde 8 GB 3000MHz RAM bulunmakta. 16 GB Single kit RAM eklemeyi düşünüyorum. Şu an sadece oyun için kullanıyorum ortalama 1 sene sonra yazılım işlerine de gireceğim RAM önerileriniz nelerdir? Hem çift kanal olsun da istiyorum oyunlarda daha performanslı olur diye hem 24 GB RAM beni 10 yıl götürür neredeyse, önerilerinizi tavsiyelerinizi bekliyorum.

Çok detaylı bilmiyorum fakat RAM'in 24GB olması sizi 10 yıl götürse de teknoloji değişebilir, çalışma hızı az kalabilir. Bence bir 8GB daha almanız daha iyi olabilir. Mümkünse aynısından. Oyunlar için 16GB yeterli ve biraz da dudak payı bırakıyor açıkçası. 😁

Yukarıdaki 8 GB olan modeli kullanıyorum, ileride herhangi bir sorunla karşılaşmamak ve yazılım işlemlerinde çok beklememek için 24 iyi olur diye düşünüyorum. Sistemde M.2 SSD mevcut hem M.2 hem de 24 GB RAM beni uçurur diye düşünüyorum ve RAM önerileriniz varsa yazabilirsiniz 600-700 TL aralığında.

Çift kanal kullanın. Sebebi bant genişliği fazla olur. Daha fazla veri aktarımı olur. Tek kanal 16 çift kanal 8 gibi verimli olmaz.
Yanına 16 GB alabilirsiniz. Uyum sağlar. Hazır aynı özelliklere sahip olan varken alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı