8 GB RAM üstüne 4 GB RAM eklemek

Elussi0n

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Alacağım sistemde Ryzen işlemci var bildiğiniz üzere çift kanal RAM Ryzen sistemlerde ciddi performans artışı sağlıyor. Aynı RAM'den bir tane daha alacaktım ama bütçemi o kadar arttırmam çok zor. Bende 4 GB RAM almaya karar verdim ama ne MHz aynı ne DDR aynı. Benim 2 sorum var.
1. Sorum: Böyle bir şey yapabilir miyim? Sisteme zararı olur mu?

2. Sorum: 8+4 12 GB RAM kullanırsam 8x2 16 GB RAM performansı alır mıyım? Sonuçta çift kanal olmuş oluyor.

Son olarak eğer oluyorsa RAM önerisi yaparsanız sevinirim. Sistemdeki RAM Adata 8 GB DDR4 3000 MHz modeli.

Alacağım sistemde Ryzen işlemci var bildiğiniz üzere çift kanal RAM Ryzen sistemlerde ciddi performans artışı sağlıyor. Aynı RAM'den bir tane daha alacaktım ama bütçemi o kadar arttırmam çok zor. Bende 4 GB RAM almaya karar verdim ama ne MHz aynı ne DDR aynı. Benim 2 sorum var.
1. sorum: Böyle bir şey yapabilir miyim? Sisteme zararı olur mu?

2. sorum: 8+4 12 GB RAM kullanırsam 8x2 16 GB RAM performansı alır mıyım? Sonuçta çift kanal olmuş oluyor.

Son olarak eğer oluyorsa RAM önerisi yaparsanız sevinirim. Sistemdeki RAM Adata 8 GB DDR4 3000 MHz modeli.

Hocam CL DDR ve MHz değerlerini göze alarak 4 GB RAM alırsanız hiçbir sıkıntı olmaz. Fakat 8*2 16 GB RAM performansını alamazsınız. Sonuçta 4 GB RAM eksiğiniz var. Gözle görülür FPS artışı olacaktır.

Flex Mod denilen türde çalışır. 8GB'ın 4'ü ile tek 4GB kit dual olarak işlem yapar. Kalan 4 single mod olarak çalışır. Performansı single ve dual arasında dual'e yakın bir yerdedir.

Geri
Yukarı