8 GB RAM yeni nesil oyunlarda yetmez algısı

Sen 40 FPS alıyorsundur yettiğini zannedersin. Diğer eleman 200 FPS alıyordur ani donmalar takılmalar yaşar. Yani senin sistemin ile başkasının sistemi bir değil kısacası.

Kardeşim arada 5-10 FPS farkı var ve günümüz için yeterli değil diyecek kadar büyük bir fark değil bu.

Bunu söylemeyip yeni nesil oyunlar demişsin. Neye göre kime göre.
Ayrıca oyunlarda 8 GB RAM yetmez. Discord, Google, Spotify dahil olursa kesinlikle en az 12 GB RAM olmalıdır.

Bir insan oyun oynarken bütün sosdyal medya uygulamalarını niye açsın.
10 FPS değil fotoğraf attım buraya en az 40 FPS ortalamaya etkisi var CS:GO'da

2 saniyelik fark için 300 lira fazla para mı ödemek lazım ve günümüz oyunları için yeterli değil dedirtecek bir sebep değil bu.

Arkadaşlar ben çevrimiçini saymadan Cyberpunk'dan GTA 5'e hiçbir oyunda RAM'den kaynaklı bir donma yaşamadım RAM'im: 8 GB DDR 4 2400 MHz. Offline oyunlar için RAM'dan kaynaklı sorun söyleşilerini doğru bulmuyorum.
cp2077 de hiçbir takılma yaşamadınız mı ? 8 gb ram 1650 ti ile orta ayarlarda 27-28 alan kart 16 ram ile yüksekte 33-34 e kadar çıkıyor. Ani dropları saymıyorum bile araba sürerken anında 30 dan 19 a düşmesi vb. ( oyunum orijinaldi crackten kaynaklı drop değildi )

8 GB RAM'im var ve katılmıyorum. RAM pahalı bir şey değil. Yavaştan yetmemeye başlıyor.
Anakartımın yanması üzerine yeni bir anakarta geçtim, yanan anakart 4 RAM slotluydu, yeni geçtiğim 2 RAM slotlu, 4 RAM slotlu olanda 4x4 olarak 16GB RAM kullanıyordum (dual olarak çalışmıyor sanırım, ona rağmen performansı iyiydi) ve bir sorun yoktu, şimdi kullandığım anakart 2 RAM slotlu, performans düşüşü gözle görülür.
İki ekran kullanmıyorsanız mantıklı, kullanıyorsanız o ekranı ne için kullanıyorsunuz, şahsen ikinci ekranımda sürekli bir şey açık duruyor.

2 saniyelik fark için 300 lira fazla para mı ödemek lazım ve günümüz oyunları için yeterli değil dedirtecek bir sebep değil bu.
2 saniyelik fark için 300 değil genel performansa ve rahatlığa geçmek için 300 tl uzun vadede gayet işe yarar.

Yeni konular

Geri
Yukarı