8 GB RAM yeni nesil oyunlarda yetmez algısı

Kardeş beni niye alıntıladın. 😃 ben senin dediğine katılıyorum.

Yanlışlıkla alıntılamışım.😃
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok fazla bir fark yok ama oyun 13GB RAM'e dayanmış durum da 16 GB'ta.

Günümüz için yetersiz denecek kadar değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Dediğim gibi RAM 16 oyunca oyun malum şeyi yaya yaya RAM kullanıyor. 8 GB'da biraz daha derli toplu oluyor.

Burada kullanılan RAM frekansları 4000MHz çivarında + bütün kullandıkları her şey overclock yapılmış şekilde yani bu testleri sen ya da ben yapsam 20 30 FPS daha alızır keza yanıltıcı oluyor bu saçma videolar.

Dual Channel ve 16 GB olayını anlamayana boşuna anlatmak gereksiz hocam Dual RAM'le 128 Bit olan CPU veri bant genişliği tek 8 GB RAM ile 64 Bit veri yolu genişliği olur bant genişliği ne diyenlere işlemcilerinin sitesine girip maksimum bellek bant genişliği kaç olduğuna baksınlar benim mesela maksimum bellek bant genişliği 41.8 GB/s bu tek RAM'le 20 GB/s.

Bunu öğrenemek zor bir şey değil.

Cyberpunk'dan GTA 5'e hiçbir oyunda RAM'den kaynaklı bir donma yaşamadım RAM'im: 8 GB DDR 4 2400 MHz.
@Bilgehan Melik Ünal
Cyberpunk 2077'de nasıl yaşamadın acaba? Videoda bile kalabalık yerlerde drop giriyor.

Geri
Yukarı