8 GB RAM'den 16 GB RAM'e geçilmeli mi?

Makaleler
21
Bu aralar RAM yükseltmeyi düşünüyorum ve gerçekten çoğu oyunda özellikle SSD'nin sanal bellek kullanımı yüzünden iyice terlediğini düşünüyorum. Oynadığım çoğu oyun 8 GB kullanıma dayanıyor toplam 18 GB'a kadar varan bir kullanım oluyor (sanal bellek dahil) tabi ki takılmalarda mevcut. 16 GB'a geçen kişiler gerçekten 8 GB'dan sonra bir rahatlama gördü mü? Özellikle Forza Horizon 4'te takılmalar yüzünden oyun oynanmayacak hale geliyor bir süre sonra.

12'den 16'ya geçtim yakın zamanda. 16'da kesmiyor şuan, ilk fırsatta 32 yapmayı planlıyorum. Sadece nete girip not defteri açıkken bile 16gb ram'in yarısından fazlası kullanılıyor, ram konusunda elimizi korkak alıştırmamak lazım artık sanırım.

Ben de 8 GB RAM kullanan birisiyim, 1 adet daha 8 GB sipariş verdim, şuanda Nanokatolog' ta indirim var sanırım. Göz at derim.

Kingston HyperX Fury Black 2x4GB CL15 DDR4 Bellek (HX426C15FBK2-8)

Bundan başkasını alamam. Aynı kit'in üstüne yükseltme yapacağım.
Son zamanlarda oyunlar yüksek grafiklerde oynandığında 8 GB RAM yetmemeye başladı artık. 16 GB RAM hem sisteminizi rahatlatır hem FPS drop da yemessiniz.

Gerçekten grafikleri düşürünce kullanımda bayağı azalmalar gördüm. O kadar para verip ekran kartı alıyoruz sadece RAM yetmiyor diye ayarları kısmıyorum. Bellekler Çift kanal.
Maddi gücünde yeterliyse RAM'i maksimum seviyeye çıkarmanı tavsiye ederim.

Maddi güç derken öyle bir sürü para yok ama 8 GB gerçekten işlemciye darboğaz bile yapmaya başladı BF1 de.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı