Çözüldü 8 GB RAM’den boşta 2 GB kullanılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

uurcanfdn1

Hectopat
Boşta 2 GB RAM kullanması normal mi acaba?

8 GB RAM / i5 3330M / HD 8730M sistem gereksinimlerim.

Not: Google açıkken 2.8 vs oluyor kapatınca 2.1/2.2 oluyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot from 2023-02-07 15-28-01.png
    Screenshot from 2023-02-07 15-28-01.png
    229,7 KB · Görüntüleme: 54
Hocam Windows fazla kullanıyor mu diyorlar ne ya da bilmiyorum işletim sistemleriyle ilgilenmekten kafam kazan gibi oldu.

Ben zaten Windows için söyledim.
Konu sahibi Linux kullanıyor 🙃
GNOME Terminal ne zamandır windows'da var? :D

software yüzünden olabilir o zaman çünkü gerçekten pop os, ubuntu, linux mint kullandım ve asla bu kadar kullanmıyordu
Ubuntu'da az kullanması garip. Onda da gnome-software yüklü geliyor. Kaldırmanızı öneririm.
Bir de terminali büyütüp fotoğraf atarmısınız? En çok kullanan paketin adı görünmüyor.

Konu sahibi Linux kullanıyor 🙃
GNOME Terminal ne zamandır windows'da var? :D

Ubuntu'da az kullanması garip. Onda da gnome-software yüklü geliyor. Kaldırmanızı öneririm.
Bir de terminali büyütüp fotoğraf atarmısınız? En çok kullanan paketin adı görünmüyor.
gözüküyor mu böyle

Dosya Ekleri

• Screenshot from 2023-02-07 15-44-30.png
    Screenshot from 2023-02-07 15-44-30.png
    204 KB · Görüntüleme: 27
gnome-software ile ilgili bir işlem.
Gnome-software'ı acilen yok etmenizi öneririm > sudo dnf autoremove gnome-software sonra dnf remove -y PackageKit
2.5gb dan boşta 680mb a düştü :D dediğiniz gibi oldu, tam olarak iyi bir linux kullanıcısı değilim uygulama indirmek istediğimde sudo dnf install mı kullanacağım artık

2.5gb dan boşta 680mb a düştü :D dediğiniz gibi oldu, tam olarak iyi bir linux kullanıcısı değilim uygulama indirmek istediğimde sudo dnf install mı kullanacağım artık
Evet hocam.
Artık sudo dnf install firefox gibi komutlarla program indireceksiniz.
Paket adını bulamazsanız Fedora Packages adresinden paket adını bulabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı