8 GB RAM'e 8 GB RAM daha eklemek

kenswege

Centipat
Selamlar arkadaşlar alta linkini bıraktığım 8 GB RAM'i kullanıyorum. Buna ilave 8 GB RAM daha alacağım ama alacağım RAM'in uyumlu olup olamadığını nasıl anlarım yardımcı olur musunuz?

Ayrıca uyumlu uygun fiyata ve kaliteli RAM önerirseniz sevinirim.

Twoffy

Centipat
CPU-Z Adlı programını indirip bize Memory ve SPD kısmının fotoğrafını atar mısınız ? bu sayede ana kartınızın desteklediği özellikleri önereceğiz ve ona göre ram önereceğiz.

KS
kenswege

kenswege

Centipat
CPU-Z Adlı programını indirip bize Memory ve SPD kısmının fotoğrafını atar mısınız ? bu sayede ana kartınızın desteklediği özellikleri önereceğiz ve ona göre ram önereceğiz.
indirdim baktım ama bu mümkün değil, anakartım max 2133mhz destekliyor.

Şuan nasıl bir ram almam gerekiyor? anlam veremedim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (30).png
    Ekran Görüntüsü (30).png
    20,5 KB · Görüntüleme: 18

Twoffy

Centipat
indirdim baktım ama bu mümkün değil, anakartım max 2133mhz destekliyor.

Şuan nasıl bir ram almam gerekiyor? anlam veremedim.
SPD kısmını da atın lütfen.

Selamlar arkadaşlar alta linkini bıraktığım 8 GB RAM'i kullanıyorum. Buna ilave 8 GB RAM daha alacağım ama alacağım RAM'in uyumlu olup olamadığını nasıl anlarım yardımcı olur musunuz?

Ayrıca uyumlu uygun fiyata ve kaliteli RAM önerirseniz sevinirim.

Aynı MHz ve CL değerine sahip bir ram takabilirsiniz diye düşünüyorum. Aynısı olursa en iyisi en sağlıklısı olur tabi.

bugraatilla

Centipat
Makaleler
1
Yer
Maldivlerde 26 Tane Sevgilisiyle Güneşleniyor
Kullandığı RAM'in aynı MHz değerini alması için önerdim hocam ikisi aynısı olursa MHz değerinin biraz daha fazla olması pek bir şey değiştirmeyecektir.

Hocam RAM 1066 MHz değil ki? Uyumsuzluk olacak. DDR4'de kolay kolay 1066 MHz de bulamazsın.

Son düzenleme:
Yukarı