8 GB RAM'i takınca sistem yeniden başlıyor

doctorogulcan

Decapat
Daha fazla  
Anakart
H55m s2
İşlemci
İ3 2.93
Merhaba iyi günler. Geçenlerde 8 GB RAM aldım ama H55m S2 anakartıma taktığımda bilgsayar belli bir yere kadar gelip sürekli yeniden başlıyordu aynı yerde. 8+2 taktığımda ise sadece 2 GB kullanabildim sebebi nedir? Arkadaşım denedi ve RAM'i kullanabildi RAM bozuk değil. RAM'in özelliklerini aşağıda verdim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220627-162320~2.png
    Screenshot_20220627-162320~2.png
    23,7 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba iyi günler. Geçenlerde 8 GB RAM aldım ama H55m S2 anakartıma taktığımda bilgsayar belli bir yere kadar gelip sürekli yeniden başlıyordu aynı yerde. 8+2 taktığımda ise sadece 2 GB kullanabildim sebebi nedir? Arkadaşım denedi ve RAM'i kullanabildi RAM bozuk değil. RAM'in özelliklerini aşağıda verdim.

Hocam MHz değerleri aynı mı çakışma vs olabilir.

Hocam RAM uyumlu olmayabilir.

Anakartın revizyon numarasına da bakın. Ankartın kenarında yazar. Buna göre bakmak daha iyi olur.

Sistemin maksimum 8GB RAM destekliyor. 4+4 takabilirsin.Eki Görüntüle 1433476
Bilgisayarım 32.

Anakart MHz değeri 2200'e veya 1660'a kadar desteklemekte. RAM'inki 1600.

Geri
Yukarı