8 GB RAM'in 2 GB'nın kullanılması ne anlama geliyor?

ymd

Hectopat
8 GB RAM'in görev yöneticisinde kullanıcılara girdiğimde sadece 2 GB kadarını kullandığımı görüyorum. Geri kalan kısmı ne kullanıyor? Android Studio vs. out of Memory diyerek uygulamaları çalıştırmıyor(arka planda bir tane uygulama falan açıkken). Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
8 GB RAM'in görev yöneticisinde kullanıcılara girdiğimde sadece 2 GB kadarını kullandığımı görüyorum. Geri kalan kısmı ne kullanıyor? Android Studio vs. out of Memory diyerek uygulamaları çalıştırmıyor(arka planda bir tane uygulama falan açıkken). Ne yapabilirim?

Sadece 2 GB kullanmaya ihtiyaci varmis demek ki o sirada, oyuna girerseniz artar.

Nasıl yani? Kullanım miktarı mı 2 GB yoksa yüklü bellek mi?
1620910055733.png

Burada yüklü bellek ne kadar gözüküyor?

Olayı anlamayanlar için özet: arkadaşın RAM'i 7-8 GB kullanırken görev yöneticisi kullanıcılar bölümünde 2 GB gözüküyormuş. Kalan RAM'i hangi uygulama vs. kullanıyor diye soruyor.

9.8 GB kullanım varken şu an böyle gözüküyor. Yanlışlık olduğunu sanmıyorum. Çünkü bu kısım açtığınız uygulamaları gösteriyor sadece. Windows'un çalıştırdığı yerleşik uygulamalar yok.

1620910375676.png

Yeni konular

Geri
Yukarı