8 GB RAM'in boşta %50'si kullanılıyor

atlasmetee

Decapat
Daha fazla  
Herkese selam. Laptopum boştayken %50-60 civarında RAM kullanıyor. 8 GB RAM olunca haliyle ufak sıkıntılar yaşıyorum. Bu uygulamalardan laptopı etkilemeyecek olanları kapatmanın kısa bir yolu var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selam. Laptopum boştayken %50-60 civarında RAM kullanıyor. 8 GB RAM olunca haliyle ufak sıkıntılar yaşıyorum. Bu uygulamalardan laptopı etkilemeyecek olanları kapatmanın kısa bir yolu var mıdır?
Windows gerektiği zaman kendinden tasarruf eder zaten. Oyunlarda çok sıkıntı olmaz.

RAM süs diye takılmadı kullanacak tabi sadece oyunlarda mı kullanım oranı yükselecek bilgisayarda arka planda çalışan herşey RAM'den geçiyor gayet normal kullanmaya devam.

Normal hocam. Windows 10, uygulama çalışırsa oraya aktarır. Bende de aynı şekilde. Endişelenmeyin.

Sırf Windows 2.5GB yiyor. Arkada çalışan diğer işlemler elbette yiyecektir. Gayet normal.

Altta görev çubuğuna sağ tıklayıp, görev yöneticisi/ başlangıç seçeneklerinden sürekli kullanmadığın programları devre dışı bırakabilirsin. 8 GB RAM'li bir sistemde oran ne kadar fark eder bakmak lazım. Oyun oynamak gibi ihtiyaç halinde Windows RAM'i boşa çıkartıyor bu arada. Onun için bir işlem yapmana gerek yok.

Geri
Yukarı