8 GB RAM'in yanına 4 GB RAM takılabilir mi?

Bütçe
750

emreakrsu06

Decapat
Daha fazla  
Anakart
Gigabyte H110M-S2V
İşlemci
Pentium G4560
Arkadaşlar merhaba. Şu an tek soket 8 GB RAM var ama yeterli gelmiyor. İkinci sokete 4 GB RAM takılabilir mi ve bir artısı olur mu? Belki bilenleriniz vardır DADG V2 kullanıyorum anakart Gigabyte H110M-S2V.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam CL değeri dediğin ne oluyor? Bu listede 2133mhz GSKILL 2 tane RAM var zaten birisi şu an üstündeki diğeri de 4GB olan almak istediğim.(Hatta sipariş oluşturduğum:)) Sadece birisinde SS yazıyor diğerinde DS.
Hocam cl değeri dedim cas latency yani şu 15-15-15-35 gibi birşey var ondan bahsediyorum ha bide 2rx8 1rx8 gibi olayada dikkat et abimin ram 8gb ddr 3 1rx8 benim ram 8gb 2rx8 takıyorum çalışmıyor

Hocam cl değeri dedim cas latency yani şu 15-15-15-35 gibi birşey var ondan bahsediyorum ha bide 2rx8 1rx8 gibi olayada dikkat et abimin ram 8gb ddr 3 1rx8 benim ram 8gb 2rx8 takıyorum çalışmıyor
Hocam bi bakar mısın şu an bendeki attığım görselde alttaki 8gb olan RAM. Aldığım üstteki 4gb olan RAM.

Dosya Ekleri

• resim_2022-06-30_161606468.png
    resim_2022-06-30_161606468.png
    17,4 KB · Görüntüleme: 13
Hocam bi bakar mısın şu an bendeki attığım görselde alttaki 8gb olan RAM. Aldığım üstteki 4gb olan RAM.
Hocam oladabilir olmayada bilir ama bence olmaz çünkü abimin bilgisayarından aldığım 8 gb ram benim 8 gb ramle beraber görüntü vermemişti cl değerleri aynı idi ama 2rx8 di benimki onunki 1rx8 di çalışmamıştı bir sorum olacak elinizde 8 gb ram var 4 almak istiyorsunuz değilmi

Hocam kusura bakmayın gönül rahatlığıyla alabilirsiniz ben yalnış anlamışım siz 4 gb alacakmışssınız alabilirsiniz uyumlu hemde tam anlamıyla

Hocam kusura bakmayın gönül rahatlığıyla alabilirsiniz ben yalnış anlamışım siz 4 gb alacakmışssınız alabilirsiniz uyumlu hemde tam anlamıyla
sorumluluk kabul etmiyorum ama bende 8 in yanında 2 var şuan 2rx8 1rx2 gibi

DDR4 2133mhz CL15-15-15-35 1.2V. Görselini attım.
hocam mhz ve cas latency ve ddr değerleri aynı bir sorun yaşamassınız rahat olun.

Almıştım zaten hocam :) Çok teşekkür ederim verdiğin destekten dolayı. PC 5 senelik artık yavaşladı. SSD ve RAM takviyesi yapayım dedim. İşlemci G4560, Ekran K. 1050Ti OC. Sanırım işlemciyi de yenilemem gerekiyor. Önerin var mı işlemci olarak?

Almıştım zaten hocam :) Çok teşekkür ederim verdiğin destekten dolayı. PC 5 senelik artık yavaşladı. SSD ve RAM takviyesi yapayım dedim. İşlemci G4560, Ekran K. 1050Ti OC. Sanırım işlemciyi de yenilemem gerekiyor. Önerin var mı işlemci olarak?
Hocam ssd ve ram takviyesi gayet güzel olmuş artık bi ekran kartı yenileyin sonra işlemci yenileyin bence ben öyle yapıyorum en azından şöyle güzelinden RTX nasip olur inşallah.

Hocam bütçe bilmiyorum ama Asus Prime H410M-D Intel H410 Lga1200 Ddr4 2933 Hdmi Vga M2 Usb3.2 Com matx 64Gb Ram Desteği : Amazon.com.tr: Bilgisayar bu anakart ve INTEL Core i5 10600K Soket 1200 10. Nesil 4.10GHz 12MB Önbellek 14nm İşlemci fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu işlemci bayağı götürür.

Hocam amd olarak devam etmek istersenizde 5600 x öneririm.

Hocam kusura bakmayın gönül rahatlığıyla alabilirsiniz ben yanlış anlamışım siz 4 GB alacakmışssınız alabilirsiniz uyumlu hem de tam anlamıyla.

Sorumluluk kabul etmiyorum ama bende 8'in yanında 2 var şu an 2RX8 1RX2 gibi.

Hocam MHz ve cas latency ve DDR değerleri aynı bir sorun yaşamazsınız rahat olun.

Hocam SSD ve RAM takviyesi gayet güzel olmuş artık bir ekran kartı yenileyin sonra işlemci yenileyin bence ben öyle yapıyorum en azından şöyle güzelinden RTX nasip olur inşallah.

Hocam bütçe bilmiyorum ama Asus Prime H410M-D Intel H410 Lga1200 Ddr4 2933 Hdmi Vga M2 Usb3.2 Com matx 64Gb Ram Desteği : Amazon.com.tr: Bilgisayar bu anakart ve INTEL Core i5 10600K Soket 1200 10. Nesil 4.10GHz 12MB Önbellek 14nm İşlemci fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu işlemci bayağı götürür.

Hocam AMD olarak devam etmek istersenizde 5600 X öneririm.

Hocam 1050 Ti götürmez mi bir 2 yıl daha ya :) CS ve GTA oynuyorum.

Geri
Yukarı