8 GB RAM'li laptop ve 8 GB RAM vs 16 GB RAM'li laptop

Bütçe
8500

Hercules122

Hectopat
Daha fazla  
Çoğu konuyu okudum da genelde 8 GB RAM'li laptop önerilip ekstra 8 GB RAM takılması tavsiye ediliyor. Direkt olarak 16 GB RAM'li laptop almak daha uyguna gelmez mi acaba? Yoksa özel bir sebebi mi var öyle tavsiye vermenizin?

1650 Ti ile 1650 arasında çok fark var mıdır? Ryzen 4600H ile i5 10300H hangisini tercih edersiniz? Yeni nesil işlemci ve ekran kartlı laptoplar gelecek, şu anki fiyatlar düşmez mi? Beklemek daha mantıklı olur mu?

Çoğu konuyu okudum da genelde 8 GB RAM'li laptop önerilip ekstra 8 GB RAM takılması tavsiye ediliyor. Direkt olarak 16 GB RAM'li laptop almak daha uyguna gelmez mi acaba? Yoksa özel bir sebebi mi var öyle tavsiye vermenizin?
Direkt 16 GB'de alınabilir fakat ayrı olarak alındığında bir tık daha ucuza geliyor diye biliyorum.

8 GB bence halen yeterli ama örnek CS:GO oynarken arka planda arkadaşlarınla konuşmayı müzik dinlemeyi istiyor isen 16 GB daha iyi olur.

1650 Ti ile 1650 arasında çok fark var mıdır? Ryzen 4600H ile i5 10300H hangisini tercih edersiniz? Yeni nesil işlemci ve ekran kartlı laptoplar gelecek, şu anki fiyatlar düşmez mi? Beklemek daha mantıklı olur mu?

2 X 8 1 X 16'dan daha performanslı olabiliyor.

8 GB RAM'li laptop önerilip ekstra 8 GB RAM takılması tavsiye ediliyor. Direkt olarak 16 GB RAM'li laptop almak daha uyguna gelmez mi acaba?

Çünkü genelde 16 GB RAM tek modul geliyor 16 GB RAM'den fazlası'da oyunlarda gereksiz olduğu için 16 GB RAM'de Dual Channel olması için 32 GB olması lazım. 32 GB RAM dediğim gibi gereksiz. 8x2 olarak Dual Channel olarak performans alması için böyle bir yola giriliyor genelde.

1650 Ti ile 1650 arasında çok fark var mıdır?

Evet fark var. Bütçeniz varsa 1650 Ti almanı kenilkle çok daha mantıklı.

Ryzen 4600H ile i5 10300H hangisini tercih edersiniz?

4600H

Geri
Yukarı