8 Mbps internet ile PUBG'de kaç ping alınır?

Aslinda ping ile internet hizi arasinda direkt olmasa da korelasyon var.

Eger bulundugun yerdeki alt yapinin sana sunabilecegi max hiz 8 mbit ise, yetersiz altyapiya sahip bir yerdesindir ve yuksek ping alirsin. Paket kaybi vs de olur.

Interneti bir boru gibi dusun, internet hizi; borunun genisligidir ( bandwith ) . Saniyede ne kadar su gectiginin hesabidir.

Ping o borunun icinde akan suyun hizidir.

Ince bir boruda da hizli akabilir.

Ping doğrudan internet hızı ile bağlantılı değildir. Ben 8 Mbps hız alıyorum. Turknet oyuncu profilindeyim. Hız testinde 16ms, PUBG'de genelde 55-70 civarı ping değerleri görüyorum. Altyapıya göre ping değişiklik gösterebilir.

hıztestiturknet.jpg

Darboğaz durumları yaşanmadıkça ping'in İnternet hızıyla bir alakası yoktur. Turk Telekom'un Fiber'de sattığı paketleri göz önünde bulundurursak 8Mbps'i garipsemiyorum.

PUBG'den en iyi ping'i alabileceğiniz sunucular büyük ihtimal Frankfurt'ta bulunuyordur. İnternette PUBG sunucularının IP adresleri var. Frankfurt sunucularına trace route yaparsanız, alabileceğiniz net değerleri görebilirsiniz. Sonuçlar yönlendirmelere bağlı olarakta değişir. Konuda ISP dahil hiçbir detay olmadığı için daha fazla birşey yazamıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı