8 Mbps Tarifede 900 KBps Hızda İndirmesi

İndirme hızınız gayet normal, herhangi bir sorun yok. Paketiniz dahilindeki hızı kullanıyorsunuz.

Herkes anlattığınız şeyi anlamış, bahsettiğiniz cümleden farklı bir anlam çıkartılamaz zaten.

Hah, işte şimdi sorunuz oldu. 8Mbit denmesine rağmen neden 1Mbit ile indiriyorum diyorsunuz. Siz şuanda 8Mbit ile indiriyorsunuz zaten. Sadece birim karmaşası yaşıyorsunuz.

1 Byte = 8 Bit'tir. Servis sağlayıcılar hesabı verdikleri Bit başına bakarlar ve ona göre bant genişliği tüketim ücreti alırlar. Fakat işletim sistemleri 1 Bit'lik veri de olsa 8 Bit'lik veri de olsa onu 1 Byte'lık dosya şeklinde kaydeder. Bu sebeple de ölçü olarak Byte'ı baz alırlar.

Kısaca 8Megabit = 1Megabyte = 1000Kilobyte olur. Hangi tarifeyi kullanırsanız kullanın alabileceğiniz maksimum indirme hızı size vaat edilen internet hızının 8'de 1'i kadar olur. Yani siz 8Mbps'lik bir paket kullanıyorsanız 1MB/sn ile indirme yapabilir, 100Mbps'lik paket kullanıyorsanız 12,5MB/sn hız ile indirme yapabilirsiniz.

Ayrıca farklı bir tarzda anlatım için 2014 yılında @ProfeSSional arkadaşımızın yazdığı yazıyı da okuyabilirsiniz.
Bu arada tebrikler hocam üşenmemiş yazmışsın :D Bir "like"ın benden.

Bölgenizde maksimum ne kadar verebiliyorsa onu kullanırsınız. Altyapınız 12'den fazlasını veremiyorsa, olabilecek maksimum indirme hızınız saniyede 1.5Mb'dır.
12 Mbit paket olmadığı için 16 Mbit paket almıyım. 8 Mbit paketi kullanmaya devam ediyim.

Birisi açıklamazsa konu daha böyle uzar giderdi. E birde bilgi varsa paylaşmak gerekli. :)
Kesinlikle :)

12 Mbit paket olmadığı için 16 Mbit paket almıyım. 8 Mbit paketi kullanmaya devam ediyim.
500 Kb'lik bir farkı, aradaki fiyat farkını ödemeye değer buluyorsanız geçebilirsiniz. O bizleri ilgilendiren bir durum değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı