8 pin işlemci besleme kablosu yerine 4 pin takılır mı?

lykiamami

Hectopat
Daha fazla  
Sorum başlıktaki gibi. Herkes farklı cevap veriyor Gaming Gecesinden B450M aldım. İleride de Ryzen 3 2200G almayı düşünüyorum. 65 Watt güç tüketimi var. Herhangi bir sorun çıkar mı?

Anladım hocam. Elimdeki psuda 4 pin var ondan sordum. Bir de MSI A320M modelinde 4 pinlik giriş var. Bunun nedeni nedir? Sonuçta ben ikisinede aynı işlemciyi takıcam. Umarım anlatabilmişimdir.
Düşük seviye anakartlarda öyle oluyor. Belli bir TDP değerine kadar işlemcileri destekliyor. Belki 8 pin yerine 4 pin taksan çalışır ama dediğim gibi büyük ihtimalle kapanma olur.

Sorum başlıktaki gibi. Herkes farklı cevap veriyor Gaming Gecesinden B450M aldım. İleride de Ryzen 3 2200G almayı düşünüyorum. 65 Watt güç tüketimi var. Herhangi bir sorun çıkar mı?
Bazı anakartlar izin veriyor. Ama en sağlıklısı hepsini doldurmak.

Düşük seviye anakartlarda öyle oluyor. Belli bir TDP değerine kadar işlemcileri destekliyor. Belki 8 pin yerine 4 pin taksan çalışır ama dediğim gibi büyük ihtimalle kapanma olur.
Hocam arkadaşımda da var. 1 aydır kullanıyor sorun olmadı. Onun anakartı B350M idi sanırım. Ama ben yine de buraya sorayım dedim. Zaten maksimum bir aya kasa ve psu değiştireceğim.
R3 2200G düşük güç tükettiği için bir sorun olmaz. 4 pin ile kullanabilirsin.
Umarım olmaz sağolun hocam.
Hocam bugün test edebilme imkanım oldu. Oyundayken kapanmadı. OCCT testindeyken kapanmadı. Maksimum 70 dereceyi gördü. Sorunsuz kullanıyorum şu an.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı