8 pin PCI-e güç kablosu olmayan bilgisayara ekran kartı takma

Prime

Hectopat
Daha fazla  
İkinci el parçalarla topladığım yeni bir bilgisayarım var. Parçaları biraz zaman arayla aldım. En son olarak EVGA GTX 960 FTW Edition ekran kartını aldım ve 8 pin güç girişi var. Benim PSU'dan ise sadece 2 tane birleştirilebilen 4 pin kablo ve 2 tane 6pin PCI-E kablosu çıkıyor buraya takabileceğim. 6 pinliklerden birini taktığım zaman bilgisayar açılıyor ve ekranda "lütfen gücü kesip bu ekran kartı için PCI-E kablosunu takın" gibi bir hata veriyor. 2 tane 8'lik kabloyu buraya taktığımda ise anakarta sonradan ekran kartı için aldığım ama ekran kartına uyumsuz olan 8 pinlik kabloyu takıyorum bu sefer bilgisayar hiç açılmıyor. Sorunun kaynağı ne bilmiyorum, ekran kartını bağlamadığımda bilgisayar açılıyor.

Sorun çözüldü, aldığım dönüştürücü ekran kartına uygun değilmiş, ekran kartına uygun olan bir dönüştürücü aldığımda sorunum çözüldü

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı