8 pinlik ekran kartına 6 pin güç kablosu takmak

uzmannejmi

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Bende GTS 250 ekran kartı var. Ekran kartının üzerinde 8 pin güç girişi var fakat benim güç kaynağım da 6 pin güç girişi var. Bunu direkt dönüştürücü almadan 6 pini taksam sıkıntı yaratır mı? Az elektrik falan verme gibi bir durum söz konusu olur mu?

@Recep Baltaş @Akif @MF

Son düzenleyen: Moderatör:
Full yükte FPS dropları ya da sistemin kapanması gibi bir durum olabilir. Dönüştürücü ile 8 Pin kullanabilirsiniz ama pek önerdiğim bir senaryo değil. Ayrıca güç kaynağınızın karta yetip yetmeyeceğinizi biliyor musunuz? 150 Watt tüketen bir karta her güç kaynağı yetmeyebilir. Güç kaynağınızı belirtin, modelini bilmiyorsanız güç kaynağının üzerindeki tablonun resmini çekin.

GTX 970 ekran kartım ile benzer bir sorun yaşamıştım. Sadece 6 Pin takarak sistemi başlatmaya çalıştığımda "Bütün Pin kablolarını taktığınızdan emin olun" tarzında bir hata vererek sistem açılmamıştı. Bende Molex - Pin dönüştürücü alarak güç kaynağından gelen Molex kablosuna taktım. Ekran kartına 8 Pin olarak takınca herhangi bir sorun olmadan çalıştı. Ancak benim güç kaynağım 600 Watt, yani ekran kartına yeterli geliyor. Sizin de bunu dikkate alarak ekran kartını takmanızı tavsiye ederim.

Benim MSI RX 470 kartim da 8 pin istiyor fakat ben 6 pin takarak kullaniyorum bir sorun yasamadim.
Hangi güç kaynağı ile kullanıyodunuz bende de aynı ekran kartı var da güç kaynağı olarak corsair 450w alacağım 2x 6 pin var pinler fazla ama 6+2 olarak nasıl ayırırız ayrılır mı bilmiyorum acaba 450w'da o hatayı verir mi ?

Hangi güç kaynağı ile kullanıyodunuz bende de aynı ekran kartı var da güç kaynağı olarak corsair 450w alacağım 2x 6 pin var pinler fazla ama 6+2 olarak nasıl ayırırız ayrılır mı bilmiyorum acaba 450w'da o hatayı verir mi ?
400W benim Power Supply. Dönüştürücü kullanabilirsin ayırmak için. Ama bence tek 8 pinli PSU alman daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı