8 Plus, 7.000 TL eder mi?

S10+ ekran boyutu veya batarya tarafında çok daha iyi olabilir ancak yazılım tarafın da iOS stabilitesine ulaşabileceğini sanmıyorum. Kendim SE 2020 kullanıyorum 2 seneden daha fazladır. Aldığım ilk güne göre herhangi bir performans farkı görmedim. Ekran da benim açımdan sorun değil cihazın tek sorunu sadece pil ömrü. S10+çıkalı neredeyse 4 sene olmuş bir cihaz ve ilk gün ki performansını gösterdiğini düşünmüyorum.

Exynos 9820 veya Snapdragon 855 günümüz için hem yüksek grafikli oyunlar hem de günlük kullanım için yeterli, SE2'nin içerisindeki A13 Bionic daha güçlü ama 4.7 " telefon alanın oyunlarla çok haşır neşir olacağını düşünmüyorum. Film izlerken, oyun oynarken veya arayüzde SE2, S10+'ın verdiği amiral gemisi hissiyatını ve prestijini veremez. Özellikle film izlerken 750p ve 2K+ 530 PPI panel arasında bariz fark var. Sırf işletim sistemi çoklu işlemlerde bir tık daha stabil diye bunlar göz ardı edilemez. Bahsi geçen model iPhone 11 veya XR olsaydı anlardım ama S10+ varken, SE2 almak çok mantıklı değil. (Öznel değildir, eğer SE2 tercih ederseniz öznel olur)

Exynos 9820 veya Snapdragon 855 günümüz için hem yüksek grafikli oyunlar hem de günlük kullanım için yeterli, SE2'nin içerisindeki A13 Bionic daha güçlü ama 4.7 " telefon alanın oyunlarla çok haşır neşir olacağını düşünmüyorum. Film izlerken, oyun oynarken veya arayüzde SE2, S10+'ın verdiği amiral gemisi hissiyatını ve prestijini veremez. Özellikle film izlerken 750p ve 2K+ 530 PPI panel arasında bariz fark var. Sırf işletim sistemi çoklu işlemlerde bir tık daha stabil diye bunlar göz ardı edilemez. Bahsi geçen model iPhone 11 veya XR olsaydı anlardım ama S10+ varken, SE2 almak çok mantıklı değil. (Öznel değildir, eğer SE2 tercih ederseniz öznel olur)
IOS stabilitesine ve yazılımına alıştıktan ve ufakta olsa bu ekosisteme dahil olduktan sonra Android cihaz kullanırken aynı deneyimi yaşamamaktayım. SE 2020 kullandığım süre boyunca neden bu cihazın ekranı 2K değil diye düşünmedim, bana bir eksiklik hissettirmedi. Şuan bir cihaz alıyor olsam S10+ yerine yine SE 2020 tercih ederim ancak şunu da belirtmeden geçemeyeceğim Apple'ye karşı bir fanboyluğum yok. Şimdi bir telefon alıyor olsam kesinlikle Android tercih ederim yazılımı ne kadar başarılı olursa olsun sonuçta bir telefon ve bu fiyatlara değmez. Konu biraz IOS vs Android'e dönmekte. İki tarafında seçimi belli ve değişmeyeceği için boşuna tartışmaya gerek yok, iyi forumlar dilerim.

Hocam 8 Plus piyasasına göre değer. Dolap uygulamasına bakmanızı öneririm. Nedense orada daha ucuz. Bu sabah 4.400 TL`ye 8 Plus ilanı görmüştüm fotoğraflarda güzel duruyordu ve kullanan kişi kadındı -iyi kullandığını belirtmek için dedi sanırım- dolap uygulamasına bakmanızı öneririm.
O fiyatta olan ilanların çoğunu inceledim hocam, ya parmak izi çalışmıyor ya ekran değişmiş yada yurt dışı malıdır.

IOS stabilitesine ve yazılımına alıştıktan ve ufakta olsa bu ekosisteme dahil olduktan sonra Android cihaz kullanırken aynı deneyimi yaşamamaktayım. SE 2020 kullandığım süre boyunca neden bu cihazın ekranı 2K değil diye düşünmedim, bana bir eksiklik hissettirmedi. Şuan bir cihaz alıyor olsam S10+ yerine yine SE 2020 tercih ederim ancak şunu da belirtmeden geçemeyeceğim Apple'ye karşı bir fanboyluğum yok. Şimdi bir telefon alıyor olsam kesinlikle Android tercih ederim yazılımı ne kadar başarılı olursa olsun sonuçta bir telefon ve bu fiyatlara değmez. Konu biraz IOS vs Android'e dönmekte. İki tarafında seçimi belli ve değişmeyeceği için boşuna tartışmaya gerek yok, iyi forumlar dilerim.
Se serisini kullanamıyorum ben ya, ekranı çok küçük kalıyor.

Ekran sorun olmayacaksa 8 Plus yerine SE 2020 veya biraz daha bütçenizi artırarak ikinci el 11 almanızı öneririm. 8 Plus artık eski bir cihaz ve büyük ihtimalle IOS 17'den sonrasını almayacak, güncelliğini kaybedecek.
Hocam se nin ekranı çok küçük geliyor bana kullanamıyorum. 2. El iphone 11 de sıfır fiyatıyla aynı resmen 10 k dan aşşağı düzgün bir cihaz bulamadım ve sıfırıda 16 k civarında. Çok pahalı ya( sıfır ve ikinci el arasındaki farktan bahsediyorum). 10 k edermi iphone 11 sence alınırmı ?

S10+, SE2 yerine de 8 Plus yerine de çok daha mantıklı bir seçenek olur. Hepsini 2 gün kullansan nedenini anlarsın aslında. 2K+, 530 PPI ve HDR10 destekli panel varken çağ öncesi tasarım 4.7'' ve güneşte gözükmeyen panele sahip telefonu sırf yazılım için almak hiç mantıklı değil. Kaldı ki OneUI, en iyi arayüzlerden bir tanesi.
Haklısın, 4.7 inç baya küçük ya. İşin kötü tarafı işte 5 yıl önce çıkan telefona 7k vermek mantıklı olurmu hocam ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı