8 senelik sistem update

MasterWeb

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Hiç uzatmadan konuya gireceğim. Yeni bir sistem toplamayı düşünüyorum fakat üzerinde onlarca oyun oynadığım, aylarca vakit geçirdiğim emektar bilgisayarımı da bir yenilemek istiyorum.

Yani yenilemek derken, güçlü bir bilgisayar yapmaya çalışmayacağım. Sadece çalışır halde bulunsun, stabil olsun bana kâfî.

Şimdi, yaklaşık 4 ay önce bir yaz günü çok uzun zaman emektarla vakit geçirdiğimde maalesef bizim eski toprak bu işlemlere dayanamadı ve ekran kartını yaktı.

Ve benim de bilgisayar ile çok işim olmadığından pek bir şey yapmadım. Şimdi bu bilgisayara düşük maliyetli bir yenileme harekatı düzenlemek istiyorum.

Bu sistemde stabil bir biçimde çalışacak bir ekran kartı takmak istiyorum. 200-250 lira arasına takılabilecek en iyi ekran kartı nedir?

Ayrıca işlemcim de çok eski, Intel Pentium çift çekirdek @1.6 GHz. (Modelini bilmiyorum.) Bu anakarta 200 lira civarına hangi işlemci takılabilir.

Ayrıca 200w güç kaynağı yeterli olacak mıdır?

Parçalar hakkında bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz. Yardımda bulunan tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler. :)

(Telefon resim yüklerken kastığı için resimleri bir sonraki mesajda toplayacağım.)

Resimler buraya eklenecek.

Hiç bir bilgi paylaşmana gerek duymadan şunu söyleyeyim, 8 senelik bu PC'ye herhangi bir güncelleme yaparak ölüden .. istemiş olursun. Bu sistemi ihtiyacı olan bir aileye ver sıfırdan bir sistem topla. Başka çaren yok.

Kendim 8 yıllık kasamı canlandırmaya çalışırken aynı senin gibi düşünüyordum ama 1 parçasını yapıyorsun diğerinin ömrü doluyor. Boşa harcama paranı ben 400tl' nin üstünde para harcadım ve sonunda parçaladım sistemi.

En azından bütçeyi biraz yükseltip APU sistemlere yönelmek mantıklı yada i3 sistem toplayıp dahili grafik işlemcisiyle kullanmak.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı