8. Sınıf İçin Öneriler

elifnur adali

Centipat
Ben de çok korkuyorum, nasıl yapacağım? Konu sayıları çok fazla gibi düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım? Saatlerce ders çalışmama gerek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de çok korkuyorum, nasıl yapacağım? Konu sayıları çok fazla gibi düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım? Saatlerce ders çalışmama gerek var mı?
Ben de lise 1'e geçtim. Nerdeyse hiç çalışmadın sadece son 2 hafta çalıştım tavsiyem önünde lgs var hemen çalışmaya başla hiç bir konuyu kaçırma ben konuları dinliyordum ama evde çalışmıyordum. Etüte gitmeyeceksen maatematiğe çalışma diğerlerine daha çok çalış gözünü korkutmak gibi olmasın Lgs'de matematik çok zor ben 6 soru yaptım diğerlerine bakıyorum hiç bişey anlamıyorum ama diğerlerinden güzel bir net çıkardım bilgisayarıda birisine ver Lgs bitene kadar kendini durduramazsın.

Saatlerce çalışma kesinlikle. Bir, iki saat soru çözümü, dersi iyi dinlemek yeterli. Bunları yaptıktan sonra kendine zaman ayır eğlen, iyi anlaman dinlemen için kafanı boşaltman lazım. Ders de iyi dinle, gelince tekrar et 1-2 saat soru çöz. Ve panik yapma sınav olsan bile rahat ol kafanı hep rahat tut, başarılar.

LGS öyle abartılacak bir şey değil. Bu sene liseye geçtim. Sınavdan önceki gün LoL falan oynamıştım😃 Sadece matematikten bir boşum vardı ama. Dersi derste dinle arada bir test çöz yeter.

Üniverite 4. Sınıfım size tavsiyem kardeşlerm görebildiğiniz kadar çok yer gezip görün önemli olan lise 4. Sınıftaki sınav maratonu gerisi boş gençliğinize yazık

Ben de bu sene lise 1'e geçtim.LGS sınavını o kadar da büyütme çünkü sanıldığı kadar zor değil.Sana tavsiyem dersi iyi dinleyip eve gidince o gün işlenen konuları tekrar et ve düzenli olarak soru çöz.Bir de hocaların şu sınavı kazanın gerisi kolay demesine inanma daha üniversite sınavı var. :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı