8.sınıf İnovasyon örnekleri

Arkadaşlar inovasyon örneği lazım acaba bana örnek verecek güzel arkadaşlar yok mu :)
8. sınıfa gidiyorum. Teknoloji tasarım dersinden 1 hafta sonra not alacağız. Acilen inovasyon önerilerine ihtiyacım var. Diğer 8. sınıf kullanıcıları da böyle bir çalışma yapıyorlarsa öneride bulunmaları çok güzel olur.
İnovasyon önerisi, bir soruna çözüm getirmeli. Daha önce yapılmamış olmalı. Google'den araştırmassanız sevinirim. Çünkü öğretmenler anlıyor :)
inovasyon: Var olan bir ürüne yeni bir özellik katmak.

Nasıl olduğunuda anlatırsan çok iyi olabilir :)

Tabii ki de, biliyorsun ki plastik doğaya zarar veriyor falan ama maliyeti ucuz işte.
Herkes çöpünü atıyor(plastik su şişesi vb.) işte bu çöpleri çöp makinesi ve çöpçüler topluyor zaten.
Ben şöyle yapmıştım benim bir uzaktan kumandalı Ferrari vardı onun üstüne su şişesi koymuştum ucuna da çöpü çekmek için hortum takmıştım. Hortumun kafasını da bir başka plastik şişenin ucunu kullanarak yapmıştım. Tabii aracında plastikten yapıldığını farz etmiştim ben.
Benim ki maket olduğu için görsel olarak iyiydi ama maket olduğu için çalışma kısmında eksikti.
Sende belki hepsini plastikten yapabilirsin ha bir de bu plastik çöp kamyonlarının çöpler için limitli ölçüde bir kapasiteleri var. Ayrıca insan gücünden de tasarruf edilebilir gibi bilgilerde verilebilir.
Model olarak:

Örnek.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı