8. Sınıf LGS İçin Ders Çalışma

nomercy678

Hectopat
Öncelikle herkese merhaba, ben 8. sınıftayım ve şimdiye kadar neredeyse hiç ders çalışmadım. Aklım başıma yeni geldi. Maalesef ilk dönem konularının bir çoğunu da bilmiyorum. Asıl konuya gelelim arkadaşlar ben nasıl ders çalışmalıyım? Nasıl başarılı olabilirim? Lütfen yardım edin.

Öncelikle herkese merhaba, ben 8. sınıftayım ve şimdiye kadar neredeyse hiç ders çalışmadım. Aklım başıma yeni geldi. Maalesef ilk dönem konularının bir çoğunu da bilmiyorum. Asıl konuya gelelim arkadaşlar ben nasıl ders çalışmalıyım? Nasıl başarılı olabilirim? Lütfen yardım edin.
Ben geçen sene TEOG'a girdim. İlk dönem biraz bocaladım. İkinci dönem çok planlı ve sıkı bir şekilde çalışıp 460 puan aldım. Kendine inan ve planlı bir şekilde çalış. Başkalarına takılma gelecek hayali kur her şey senin elinde. :)

Ben çalışmayıp 454 almıştım ve eksiklerim de vardı beleş soruları kaybetmiştim. TEOG ya da yeni ismi herneyse cidden kolay bir sınav. Düzgün çalışırsanız isteklerinizi fazlasıyla alırsınız, çok çalışmaya gerek yok, eski sınavları inceleyin.

Doğru dürüst çalışmadım ancak okulda dersleri dinlemem, biraz da Allah vergisi ile 482 aldım.
Konuları baştan tekrarlayarak çalışabilirsin. Belli bir yere gelince de ilk öğrendiklerini tekrar ederek aklına tam yerleştirmiş olursun. Disiplinli olarak bu çalışmayı devam ettirirsen gelecek sonuç seni sevindirecektir.

Doğru dürüst çalışmadım ancak okulda dersleri dinlemem, biraz da Allah vergisi ile 482 aldım.
Konuları baştan tekrarlayarak çalışabilirsin. Belli bir yere gelince de ilk öğrendiklerini tekrar ederek aklına tam yerleştirmiş olursun. Disiplinli olarak bu çalışmayı devam ettirirsen gelecek sonuç seni sevindirecektir.
Bende senin gibiyim ve 482 aldım. Bu ne tesadüf :D

Şöyle bir şey diyeyim o halde;
Eğer kendini yanlış yapacağına ve düşük sonuç alacağına şartlandırırsan, düşük sonuç alırsın ve yanlışın çok olur. Pozitif düşün, inan kendine.
İnanmak, başarmanın yarısıdır.

Yapanlar annesinin karnından bilerek doğmuyorlar herhalde.Çalışırsan kesinlikle yaparsın.Bu konuyu açmışsan zaten birşeyleri takıyorsun,düşünüyorsun demektir.Başarılar dilerim sana güvenim tam.

Yeni konular

Geri
Yukarı