8. sınıf söylendiği kadar zor mu?

Benim dönemimde çarpanlara ayırma konusu beni çok zorlamıştı. Bir de fende bazı konulara kafa yormak gerekiyordu.

Bu gün bahsi geçti. Bazı akrabalarım ve ebeveynlerim benden "%1" civarı bekliyorlar.
Ama ben kendimi daha iyi biliyorum ve bunun mümkün olmadığını söylüyorum.
Benden yapamayacağımı şeyler bekliyorlar.
Bu konuda ne yapabilirim ?

Bu gün bahsi geçti. Bazı akrabalarım ve ebeveynlerim benden "%1" civarı bekliyorlar.
Ama ben kendimi daha iyi biliyorum ve bunun mümkün olmadığını söylüyorum.
Benden yapamayacağımı şeyler bekliyorlar.
Bu konuda ne yapabilirim ?
Hayallerin düşük olmasın. Çalıştıktan sonra kolaydır ama kısa olduğundan zor deniyor. Temmuz ortası gibi çalışmaya başla.

Ben bir zorluğunu görmedim derslerde uyurdum :D . Arkadaşlarla konuşur okuldan kaçardım. Son 1 ay derslerime çalıştım ve 367 aldım. Lisedeyim şu an artık derslerime sıkı tutundum. Ben kötü bir örneğim :).

Yarın 7. sınıfın son günü. Tatilimiz de pek kısa. Biraz endişeliyim çünkü çevremden duyduğum kadarı ile 8. sınıf zor olurmuş.
Oyun oynamak, TV izlemek de pek mümkün değilmiş. Gerçekten dedikleri kadar zor mu?

Lisedekiler için 8.sınıf bir cennet diyorum ve moralinizi bozmaktan zevk almadığımı belirtmek istiyorum ancak hazırlıklı olun.

8.sınıfta sürekli 9.sınıfta rahat edeceksiniz diye gaz veriliyor.
9.sınıfa geçince asıl işkence başlıyor bence.
10.sınıf zaten 9.sınıftan da beter.
11.sınıf ve 12.sınıf Allah'a emanet zaten.

Yani hocam 8.sınıf (LGS'ye çalışacağınızı tahmin ederek konuşuyorum) işkencenin başlangıcı.

Hocam zor değil tek şart dersleri kaçırmamakta. Sakın sayısalı gevşetmeyin başını kaçırırsanız vakit geç oluyor. Sayısalı yaparsanız gerisi kolay.

LGS fazla abartılmıyor. LGS hocaların bahsettiği gibi değil, aşırı farklı bir his. Burada biz yazsak bile sana kesin bir şey anlatamayız.

Gün içinde dersine çalış, konulardan geri kalma, birde konuları okuldaki hoca dışında YouTube üzerinden farklı hocalardan da dinle. O zaman bir tık işin kolay olur. Kesinlikle hafife alınacak bir şey değil.

Kasma kardeşim sen kendini bak zaten sınıfta kalma olayı geçti eğer meslek öğrenip iyi bir lise ve üniversite tutturursan sorun olmaz yeter ki derslere kafanı ver kendini herksesle aynı görme kendini önde olarak gör bu kadar söyleyeceklerim derslerine çalış.

Yeni konular

Geri
Yukarı