8. sınıfa geçeceğim, ne yaparsam başarılı olurum, neler yapmalıyım?

sanestuzcu

Picopat
Yer
Adıyaman/Şambayat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
COVID-19 nedeniyle okulların açılacağı çok belli değil ama yine de böyle bir konu açayım dedim. Bu sene 8.sınıfa geçeceğim ve şuna inanıyorum ¨İyi bir temelin olursa, devamı bal gibi gelir.¨. O yüzden sağlam bir lise, sağlam bir üniversite demektir bence. Bu sene ilk 2 hafta uzaktan eğitim görme ihtimalimiz yüksek. Bu sene gerçekten zor olacak. Başarılı olmak için ne yapmalıyım. Teknolojiye aşırı bağımlıyım. Günlük 3 saatten fazla zaman geçiriyorum maalesef. Ailem de biraz zorluyor beni. Normalde bursluluk sınavında zerrre heyecanlanmadım ama bu sene gerçekten zor. Ders çalışmayı severim ama çok fazla yüklenirlerse gerçekten sıkılırım ve anlayamam. Kitap okumaya geçersek Sherlock Holmes gibi dedektif kitaplarını heyecanla okurum ve severim. Ne yaparsam başarılı olurum, neler yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

COVID-19 nedeniyle okulların açılacağı çok belli değil ama yine de böyle bir konu açayım dedim. Bu sene 8.sınıfa geçeceğim ve şuna inanıyorum ¨iyi bir temelin olursa, devamı bal gibi gelir.¨. O yüzden sağlam bir lise, sağlam bir üniversite demektir bence. Bu sene ilk 2 hafta uzaktan eğitim görme ihtimalimiz yüksek. Bu sene gerçekten zor olacak. Başarılı olmak için ne yapmalıyım. Teknolojiye aşırı bağımlıyım. Günlük 3 saatten fazla zaman geçiriyorum maalesef. Ailem de biraz zorluyor beni. Normalde bursluluk sınavında zerrre heyecanlanmadım ama bu sene gerçekten zor. Ders çalışmayı severim ama çok fazla yüklenirlerse gerçekten sıkılırım ve anlayamam. Kitap okumaya geçersek sherlock holmes gibi dedektif kitaplarını heyecanla okurum ve severim. Ne yaparsam başarılı olurum, neler yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Neredeyse hiç çalışma Full paragraf (matematik-ingilizce hariç)

Girdiğim için biliyorum 😂
Sonucunu merak ettim. Ben 0.0022 puan eksik olduğu için istediğim okula zor girdim. Bir inkılap, bir din sorusu ne kadar önemli. Her derse çalış, günde 30 paragraf sorusu çöz (en az). Matematik, Türçe ve fen derslerine ağırlık ver çünkü en çok zorlayan onlar. İngilizce için önemli olan çoğunlukla kelime ezberi tabii gramere de çalışmalısın.

Öncelikle iyi şanslar durumun biraz sıkıntılı pandemi yüzünden. Ama avantaja da çevirmen mümkün. Öncelikle kitap okumalı ve paragraf sorusu çözmelisin bence. Soruları anlamak çok önemli çünkü. Ardından kendine haftalık bir plan yap. Ne kadar soru çözebileceksen o kadar yaz fazlasını yazma. Zaten ileride arttırabilirsin. Son olarak fazla soru çözmek yerine nitelikli soru çöz. Fazla ama niteliksiz sorular çözersen vaktin çöpe gitmiş olur.

COVID-19 nedeniyle okulların açılacağı çok belli değil ama yine de böyle bir konu açayım dedim. Bu sene 8.sınıfa geçeceğim ve şuna inanıyorum ¨iyi bir temelin olursa, devamı bal gibi gelir.¨. O yüzden sağlam bir lise, sağlam bir üniversite demektir bence. Bu sene ilk 2 hafta uzaktan eğitim görme ihtimalimiz yüksek. Bu sene gerçekten zor olacak. Başarılı olmak için ne yapmalıyım. Teknolojiye aşırı bağımlıyım. Günlük 3 saatten fazla zaman geçiriyorum maalesef. Ailem de biraz zorluyor beni. Normalde bursluluk sınavında zerrre heyecanlanmadım ama bu sene gerçekten zor. Ders çalışmayı severim ama çok fazla yüklenirlerse gerçekten sıkılırım ve anlayamam. Kitap okumaya geçersek sherlock holmes gibi dedektif kitaplarını heyecanla okurum ve severim. Ne yaparsam başarılı olurum, neler yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Örnek soruları dikkate al ama aşırı alma derim 2020 LGS'de öyle oldu. Bir çalışma düzeni oturt kendine 100 haftalık soruyla başla sonra 200-300-700... Derken bu 1200'ü geçiyor. Paragraf da önemli tabii. İlla şu derslere çalış diyemem çünkü belki sözel belki sayısalsın bunu ben bilemem. Heyecan kontrolüne çalış denemelerde(LGS misali düşün denemeleri), her şey planlı ve istikrarlı çalışmaktan geçiyor açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı