8. Sınıfta Devamsızlıktan Sınıfta Kalmak

Xeon

Kilopat
Makaleler
1
Herkese merhabalar. 8. Sınıfa gidiyorum. Merak ettiğim için sordum. Notlar ile kalmadan bahsetmiyorum, devamsızlık ile kalma varmı? Kısaca ortaokulda kalma varmı? Bilginiz varsa yanıtlayın lütfen. Geçen sene 10 günü geçildikten itibaren sınıfta bırakacağız demişlerdi okuldakiler. Fakat 26 gün ile belge alarak geçmiştim.

İnternette araştırdığım kadarıyla ortaokulda kalma yok. Fakat çok da fazla güvendiğimi söyleyemem. Umarım yoktur :D

Bizim sınıfta bir çocuk geçen seneden kalma 1 dönem gelmemiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sene yönetmelik değişti mi? Geçen sene ile aynı mı yoksa farklı mı?

Birde özürsüz 10 gün dediğiniz iki dönem toplamı mı? Yoksa iki ayrı dönem için 10 gün mü?

Toplam 2 dönem boyunca,10gün özürsüz devamsızlığınız var. Raporlu olarak ise 20,fakat hocalar genelde bırakma taraftarı değil, ben okul değiştirdiğimde 3-5 gün gitmememe rağmen sıfır olarak diğer okulda başladım . Tabi bu devamsızlık gitmeden birkaç gündü hocalarla beraber üzülmüştük gidişime ve de böyle bir şey yapmışlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk dönem ayrı, ikinci dönem ayrı 10 gün sanırım. Fakat toplam iki dönem de 10 gün olabilir. Bu konuda pek emin değilim. Eskiden özürsüz en fazla 20 gün devamsızlık yapılabiliyordu. Yönetmelik teog ile beraber geçen sene değişti. Özürsüz devamsızlık 10 güne düşürüldü. Amaç, 8. sınıf öğrencilerinin derslere sürekli gelerek konularda geri kalmamasını sağlamak idi. Yani ilk dönem özürsüz 10, ikinci dönem özürsüz 10 gün devamsızlık yapabilirsin. Bize de geçen sene öğretmenlerimiz söylemişti.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı