8. sınıftaki disiplin cezası LGS'de yerleşilecek okulu etkiler mi?

@507053, hocam haklısınız göz korkutma oluyor da çocuğun psikolojisini de kötü etkiliyor. Siz de haklısınız, bir şey diyemem. Bu sefer de çocuk durmuyor, bir şekilde akıllanması gerek. Tüm iş ailede bitiyor, ailenin yeterli eğitimi vermesi gerekiyor ne yazık ki.

Maalesef hocam bilinçsiz ailelerin sayısı çok fazla ve bu durum normal olarak çocuğuda etkiliyor. Keşke ailelere çocuk yapmadan önce bir eğitim verilse ve evet haklısınız çocuğun psikolojisini düşürüyor fakat biz zaten bunu en son çare olarak kullanıyoruz tabii gönül isterdi ki böyle sorunlar ortaya çıkmasa. Bir de bu tip öğrenciler diğer öğrencilerin eğitim almasını engelliyor. Dediğim gibi en son çare :) .

@507053, ben açıkçası diğer öğrencilerin eğitim hakkının gitmesinden ziyade tek öğrencinin gitsin derim. Keşke hiç böyle bir şey yaşanmasa ama aileler gerçekten çok bilinçsiz.

2012'de mezun olduğum liseye ziyarete gittim geçenlerde. Millete sürekli açık öğretim önerdiğim için beni AÖL mezunu sanıyorlar ancak değilim :D Müdür yardımcısının odasından iki öğrencinin çıktığını gördüm, umursamaz tavırlar ne olursa olsun mantığındalar. Tabii ki bu tarz öğrenciler niye okula geliyor, orasını da anlamıyorum. Lise eğitimi kesinlikle zorunlu olmamalı, benim düşünceme göre ortaokul eğitimi de zorunlu olmamalı. Okula isteyen gitmeli kısacası.

@507053, ben açıkçası diğer öğrencilerin eğitim hakkının gitmesinden ziyade tek öğrencinin gitsin derim. Keşke hiç böyle bir şey yaşanmasa ama aileler gerçekten çok bilinçsiz.

2012'de mezun olduğum liseye ziyarete gittim geçenlerde. Millete sürekli açık öğretim önerdiğim için beni AÖL mezunu sanıyorlar ancak değilim :D Müdür yardımcısının odasından iki öğrencinin çıktığını gördüm, umursamaz tavırlar ne olursa olsun mantığındalar. Tabii ki bu tarz öğrenciler niye okula geliyor, orasını da anlamıyorum. Lise eğitimi kesinlikle zorunlu olmamalı, benim düşünceme göre ortaokul eğitimi de zorunlu olmamalı. Okula isteyen gitmeli kısacası.
Kesinlikle size katılıyorum ama aileler zorlayinca çocuklar mecbur gidiyor ee tabii çocuk okula istemeden gelince de sıkılıyor çünkü bir şeyler öğrenmek istemiyor bu durumda diğer öğrencileri rahatsız ederek kendini tatmin etmeye çalışıyor. Çoğu aile yapması gerekeni bilmiyor keşke birazcık kendi üstlerinede sorumluluk alsalar.

@507053, kebap gibi mesleğin hakkını vermek lazım ama değil mi? ;) Öğretmen sadece okuldayken çalışmıyor ki onun okul dışı da var. Öğrencilere soru hazırlıyor, ders hazırlıyor, yazılıları okuyor vs. bu birçok şekilde sıralanabilir. Öğretmenin işi o tabii ki yapacak. Ancak bazı kendini bilmezlerin lafı insanı deli ediyor. Cahildir diyip geçiyoruz, yapacak başka bir şey yok.

En önemlisi de ailesinin terbiye edemediği çocukla uğraşıyor. Bunları gören olmaz hocam zaten. İşiniz zor, Allah kolaylık versin. Benimkiler büyük o yüzden çok problem olmuyor. Ama çoluk çocukla uğraşmak zor olur.

@507053, kebap gibi mesleğin hakkını vermek lazım ama değil mi? ;) öğretmen sadece okuldayken çalışmıyor ki onun okul dışı da var. Öğrencilere soru hazırlıyor, ders hazırlıyor, yazılıları okuyor vs. bu birçok şekilde sıralanabilir. Öğretmenin işi o tabii ki yapacak. Ancak bazı kendini bilmezlerin lafı insanı deli ediyor. Cahildir deyip geçiyoruz, yapacak başka bir şey yok.

En önemlisi de ailesinin terbiye edemediği çocukla uğraşıyor. Bunları gören olmaz hocam zaten. İşiniz zor, Allah kolaylık versin. Benimkiler büyük o yüzden çok problem olmuyor. Ama çoluk çocukla uğraşmak zor olur.

Maalesef hocam 21. yüzyılda bile böyle insanlarla uğraşmaktan yorulsak da yapacak bir şey yok. Allah kolaylık versin.

Maalesef hocam 21. yüzyılda bile böyle insanlarla uğraşmaktan yorulsak da yapacak bir şey yok. Allah kolaylık versin.

Yanlış anlamışsınız galiba o tarafı belirtmedim ama hoca bana ayrımcılık yapıyor bana diğerleri gibi davranmıyor kötü davranıyor ve bunun sonucunda sadece argo bir söz kullandım ama arkadaşlarım küfür etti diye söylemiş bende konuyu bu şekilde açmak zorunda kaldım.
Argo bir söz olarak da işte bu hocanın Allah belasını versin gibi ama bunu durup dururken söylemedim ben bunu söyledim çünkü hocanın bana kötü davranışı yüzünden yine de yanlış bir şey onun dışı küfür etmedim dediğim gibi hocaya öyle söylendiği için konuyu öyle açmak zorunda kaldım ama şu an hocayla aram iyi.

Yanlış anlamışsınız galiba o tarafı belirtmedim ama hoca bana ayrımcılık yapıyor bana diğerleri gibi davranmıyor kötü davranıyor ve bunun sonucunda sadece argo bir söz kullandım ama arkadaşlarım küfür etti diye söylemiş bende konuyu bu şekilde açmak zorunda kaldım.
Argo bir söz olarak da işte bu hocanın Allah belasını versin gibi ama bunu durup dururken söylemedim ben bunu söyledim çünkü hocanın bana kötü davranışı yüzünden yine de yanlış bir şey onun dışı küfür etmedim dediğim gibi hocaya öyle söylendiği için konuyu öyle açmak zorunda kaldım ama şu an hocayla aram iyi.

Onu size söylemedim little cat hocam ile başka varyasyondaki öğrencilerden bahsediyordum size ilk sayfada mesaj yazdım iyi akşamlar dilerim :).

Geri
Yukarı