8 yaşındaki kuzenin çok küfür etmesi

Ailesinin cidden bir şey demeleri lazım hocam konunun ciddiyetini ebeveynlerine anlatın.
Demiyorlarmış işte sorun orda.
Benim de kuzenim olmasa bile akrabam var bu durumda. 7 yaşında küfür etmediği değer yok. TikTok kullanıyor, yasaklı fotoğraflara bakıyor. En büyük sebebi babası mesela. Aile bir şey yapmıyorsa düzeltmek çok zor. Çünkü onlarla büyüyor.

Hocam geçmişte de bazı kişileri kendinizden uzaklaştırdığınızı söylemiştiniz oturup anlatsanız geçmişteki anılarınızı vs.

Küfür etmenin kötü bir şey olduğunu anlatmayı deneyebilirsin ama anlamaz muhtemelen o yüzden bence en iyisi ailesi ile konuşmak.
Ailede huzursuzluk çıkmasını istemediğim için tereddütte kaldım.
Şimdi aklıma geldi de onu yeni bir arkadaş ortamına sokmayı deneyebilirsin. Tanıdıklarının küçük kardeşleri ile kuzenleri ile falan.
Hiç işe yaramaz onları bırakacağını sanmıyorum.
Çok günah diyebilirsiniz :)
İmana gelir mi o zaman? :D

Benim 2 kuzenim ve kardeşim de aynıydı, büyüyüp bilinçlenince bıraktılar. Ben küçükken asla küfür etmezdim şu an onlardan daha çok ediyorumdur. Bilinçlenmekle alakalı, cezalar ileride daha büyük sorunlara yol açabilir. Konuşarak bilinçlendirebiliyorsanız ne güzel ama ceza falan işlerine girmemelisiniz bence.

İlla ironi işareti mi koymam gerek? Ne yapması gerektiğini sonradan söyledim işte.

Evet, ironi olması için ironi işareti koymalısın. Ne yapması gerektiği kısmı söylediğini iddia ediyorsun ama "tekrar ederse." diye cümleye başlıyorsun. Cümlenin her tarafından ciddiyet akarken ironi olduğunu düşünmedim diye sorun bende değildir diye düşünüyorum.

Ailesinin cidden bir şey demeleri lazım hocam konunun ciddiyetini ebeveynlerine anlatın.
Dediğim gibi huzursuzluk çıkmasın diye pek bilgi vermedim bu konu hakkında ebeveynlerine.
Hocam geçmişte de bazı kişileri kendinizden uzaklaştırdığınızı söylemiştiniz oturup anlatsanız geçmişteki anılarınızı vs.
Denedim fakat beni dinleyecek ciddiyeti yok çocuğun, eli dursa ayağı durmaz ayağı dursa eli durmaz.

Geri
Yukarı