8 yaşındaki kuzenin çok küfür etmesi

Merhaba, kuzenim 8 yaşında ve benden fazla küfür biliyor, bunun arkadaş çevresinde çok büyük payı olduğunu düşünüyorum. Nasıl bu alışkanlığı bıraktırabiliriz? Aileme detaylı bir şekilde bahsetmedim olaylardan terbiyem izin vermediği için, sizce ne yapayım veya ne yaptırayım?

Büyük ihtimalle havalı bir şey olduğunu sanıyor öyle olmadığını ailesiyle beraber ya da sadece siz anlatın ailesine söylemekle tehdit te edebilirsiniz.

Benim 2 kuzenim ve kardeşim de aynıydı, büyüyüp bilinçlenince bıraktılar. Ben küçükken asla küfür etmezdim şu an onlardan daha çok ediyorumdur. Bilinçlenmekle alakalı, cezalar ileride daha büyük sorunlara yol açabilir. Konuşarak bilinçlendirebiliyorsanız ne güzel ama ceza falan işlerine girmemelisiniz bence.
Birazda hayat deneyimi ile alakalıdır tahminimce, ceza verecek haddim yok maalesef ancak ebeveynlerine söyleyerek bir şeyler yapabilirim fakat huzursuzluk istemediğimden dolayı tereddütte kaldım.

Demiyorlarmış işte sorun orda.
Benim de kuzenim olmasa bile akrabam var bu durumda. 7 yaşında küfür etmediği değer yok. TikTok kullanıyor, yasaklı fotoğraflara bakıyor. En büyük sebebi babası mesela. Aile bir şey yapmıyorsa düzeltmek çok zor. Çünkü onlarla büyüyor.
Aynen çok haklısın.

Birazda hayat deneyimi ile alakalıdır tahminimce, ceza verecek haddim yok maalesef ancak ebeveynlerine söyleyerek bir şeyler yapabilirim fakat huzursuzluk istemediğimden dolayı tereddütte kaldım.

Hocam ya siz huzursuz olacaksınız ya aile olacak bir şekilde bu çocuğa yardım eli uzatılması lazım.

Hocam ya siz huzursuz olacaksınız ya aile olacak bir şekilde bu çocuğa yardım eli uzatılması lazım.
Aileye söylemeden çözmeye çalışıyorum, bir yandan da kıyamıyorum, bu çocuk eskiden tatlı minnoş bir çocuktu.
Yeni nesil işte hepsi olmasa da çoğu babasına bile küfür eder hale gelmiş.
Maalesef.

Bir dövülen çocuklara bak bir de dövülmeyen çocuklara bak genelde dövülen çocuklar daha sinirli fakat biraz daha saygılı olur. Fakat dövülmeyenler adam gibi ceza almadıkları için saygısız olurlar. Ben şiddetin yanındayım. Yanlış anlamayın sopayla çocuğu koma edin demiyorum iki tokat atın yeter.

Bir dövülen çocuklara bak bir de dövülmeyen çocuklara bak genelde dövülen çocuklar daha sinirli fakat biraz daha saygılı olur. Fakat dövülmeyenler adam gibi ceza almadıkları için saygısız olurlar. Ben şiddetin yanındayım. Yanlış anlamayın sopayla çocuğu koma edin demiyorum iki tokat atın yeter.
Yapısı çok narin kişinin, bu dövülenlerde pek saygılı olmuyor genelde kurt gibi bakıyorlar ve hırçın oluyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı