8 yıllık Intel Pentium 2117u laptop için hangi işletim sistemi kurulmalı?

• Konuyu başlatan charm
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 794

charm

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, şu an eski kullanmadığım 64 Bit laptop'umdan yazıyorum şu an laptopta Windows 10 var ve arayüzde bile kasıyor. Açıkçası ben Xubuntu kurmayı düşünüyorum onun dışında başka ne kurabilirim, bilgisayarımın özellikleri şu:

Intel Pentium 2117u.

Intel HD 4000.

4 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne kadar güvenirsiniz bilmiyorum 3 4 sene önce Bitcoin çok yaygın değilken bütün gereksiz uygulamaları, dosyaları kaldırılıp stabilleştirilmiş bir Windows10 sürümü indirmiştim yıllardır eski bilgisayarlarım için onu kullanıyorum tavsiye ederim.

Ne kadar güvenirsiniz bilmiyorum 3 4 sene önce Bitcoin çok yaygın değilken bütün gereksiz uygulamaları, dosyaları kaldırılıp stabilleştirilmiş bir Windows10 sürümü indirmiştim yıllardır eski bilgisayarlarım için onu kullanıyorum tavsiye ederim.
Hocam açıkçası çok güvenemedim ama teşekkür ederim.
Windows 8.1 veya Linux Mint Xfce.
Hocam sürekli olarak Windows kullandım Linux kullansam mı diye düşünüyorum sizce hangisi mantıklı olur.

En güvenilir düzenlenmiş Windows 10 bana göre.
Hocam açıkçası çok güvenemedim ama teşekkür ederim.

Hocam sürekli olarak Windows kullandım Linux kullansam mı diye düşünüyorum sizce hangisi mantıklı olur.

Linux zor gelebilir Windows 8.1 size uygun.

Core2duo t5600 (üzerinde Celeron 1.6 tek çekirdekli işlemci vardi. 10 tl ye core2duo t5600 aldım )
2gb ddr2
128 gb ssd
Via chrome9 onboard 256mb
2005 yılında almıştım orjinalinde XP home vardı. Şuan Win 7 home yukledim.
Bankacılık ve internet alışverişlerimi yapiyorum. Youtube videolarını 240p veya 360p izletiyor. Yaklaşık 2-3 saat çalışıyor ısındığı için ya kapanıyor yada çok yavaşlıyor. Sizinki daha yeni olduğu için 8.1 kullanabilirsiniz.

@charm öncelikle ücretsiz v.s diye geçmek isteyenler genellikle sanırım Windows'a dönüyor ama şayet ki öğrenmeye azimli iseniz Linux size uygundur.

Yeni konular

Geri
Yukarı