80-100TL civarında klavye önerisi

Bütçe
80-100 TL

ChaosBey

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Şimdi okuyan ama ilerde işşiz.
Öncelikle şimdiki zamanı yazayım kaç ay sonra bakacaklar boşuna bakmış olmasın. (asgari 30 TL ekler çünkü.)
2021 Kasım/Aralık

Laptopumda kullanmak için harici klavye arayışındayım bir süredir. Hem laptop klavyesinin hassas olması hem de benim sert kullanmamdan dolayı alacağım. Sürekli masaüstü PC kullandığım için laptopa çok hor davranıyorum, bundan dolayı harici ekipman kullanıyorum.

Klavyede aradığım özellikler:
El alınca dondurma kabı ile aynı hissiyatı vermeyecek,
Hızlı yazmaya imkan verecek(10 parmak klavyeye bakmadan),
Aynı anda wasd tuşlarının 3 ya da 4'ünü algılayabilecek,
Mümkünse bilek destekli (alçak klavyede olabilir.),
Laptop klavyesi gibi olmayacak,
Kablolu,
Rempiç, Hadron vs. gibi markasız olmayacak. Oyuncu diye geçen tipler olmasa da olur.
'IşıQ mışıQ' takıntım yok.
Hızlı yazınca - mevcut klavyem gibi - eksik basmayacak şekilde klavye arıyorum.

Laptopum: Monster Abra A5 v16.5.2
Farem: G300s.
Genelde masada, yatakta kullanırım (ayağımı uzatıp laptopun altına soğutucu standı koyarak dururum. Sık sık hareket ettirmem.)
Laptopu çoğu zaman yüksekli ayarlı soğutucu stantta fare ile kullanırım, üst tarafı yüksek olabilir.
Bilgisayar mühendisliği okuyorum.
Arada oyun oynarım. (Dirt serisi, GTA serisi, ETS 2, BF vs.)
Sürekli laptop çantasında bulunacağı için 50 kuruşluk klavyeler gibi esneyip kırılmayacak tipte. (yurtta olduğum için laptop ekipmanlarını çantaya koyup dolaba yerleştiriyorum.)

@Akif Buba senin önerin var mı?

Son düzenleme:

Sondaki Rush hariç hiçbiri tasarımsal olarak bana hitap etmiyor. Benim aradığım özellikler ışıQ mışıQtan ziyade kalite, uzun ömür, rahat kullanım.

Ofis klavyesi öneririm şiddetle. En azından uzun yıllar kullanırsın sorunsuz şekilde. Bu bütçede Ghosting olmayacak klavye de yok maalesef.
Buba zaten ben 'oyuncu' tipinde aramıyorum ki. Kaliteli olsun uzun ömürlü olsun sağlam rahat olsun. En sonunda en iyi klavye bildiğimdir deyip "locitek k120" alcam.

Aklımda A4Tech KD600, FK10 ve Logitech K120 Q var.

Bende K120'nin kablosuz klavye fare seti var. Kullanım olarak oyuncu klavyem gibi değil elbette. Ancak kaç yıl oldu pili bile bitmedi. Babam da aktif olarak kullanıyor. Al geç.

Peki FK10 mu KD600 mü?
Klavye güzele benziyor ama bana K120, G103 kalitesi ve kullanımını verebilecek mi diye düşünüyorum.
Bende K120'nin kablosuz klavye fare seti var. Kullanım olarak oyuncu klavyem gibi değil elbette. Ancak kaç yıl oldu pili bile bitmedi. Babam da aktif olarak kullanıyor. Al geç.
Mk270 miydi (210 TL'yi geçmiş...). K120'yi iyi tanırım ama. Kireçlenmesine rağmen tık demeden çalışır namussuz.
A4 KD-600'ü 66 TL'ye aldım.

Geri
Yukarı