80 bin liraya yükselen bedelli askerliğe 93 bin kişi başvurdu

Arkadaşlar yapacak bir şey var mı? Mecburen bedelli askerlik yapmak zorunda olan bir çok insan mevcut.
İşinden o kadar uzun süre ile ayrılmaması gereken, o süreçte işinden dolayı kaybının daha fazla olacak olması gibi bir sürü etken var örneğin ayda 15-20 bin TL kazanan biri 80.000 TL vermeyip işini terk etmesi mantıklı mı sizce?
Yapacak bir şey yok şartları olan gidebilir hemen bir de param yok diyorlar gibi söylemlerle insanları yaftalamaya gerek yok.
Bir çok şeyin mevcut fiyatı haddinden fazla arttı lakin büyük çoğunluk hala kullanmaya/almaya devam ediyor.

Ne alaka? Yine bir yaftalama... Saçma sapan bir de gidip diğer postlarıma "beğenmedim" ifadesi bırakmışsınız. :)

Öncelikle okuduğunuzu anlayın. Bazı durumlar mecburiyettir. Bir çok çalışan meslek ayırt etmeksizin aylık minimum 15-20 bin TL maaş alanlar için bedelli askerlik yapmak mantıklı olan seçenektir. Ben demiyorum ki fiyatı çok uygun vs. o kadar sığ düşüncelisiniz ki şöyle bir konuda yazdığınız tek şey "Bir de param yok diyorlar" ve "Sizin gibiler yüzünden hükümet kazanıyor" bence biraz kendinizi sorgulayın.

Bir örnek daha verecek olursam;

Şu an mazot ve benzinin litresi 20TL'nin üzerinde korkunç bir rakam değil mi? İşiniz gereği taşıt kullanmadan işleriniz yürümüyor, ne yapacaksınız akaryakıt almayacak mısınız? Bir şekilde devam etmesi gerekiyor değil mi?

Bedelli askerlikte öyle, normal askerlikte 6 ay yoksunuz ve 6 ay maaş alamayacaksınız, bedelli askerlik yaparsanız 1 ay alamayacaksınız. Bunun hesabı bütçelerine uyan ve bedelli askerlik yaparak artıda olacak olan insanlar bunu tercih ediyor. Ben demiyorum ki bu 93 bin kişinin hepsi bu şekilde. Ama en azından içlerinde bu tarz insanların da olduğunu bilip ona göre yorumlamanız. En azından insanları her konuda sığ düşünceleriniz ile yaftalamamanız...

Ne alaka? Yine bir yaftalama... Saçma sapan bir de gidip diğer postlarıma "beğenmedim" ifadesi bırakmışsınız. :)

Öncelikle okuduğunuzu anlayın. Bazı durumlar mecburiyettir. Bir çok çalışan meslek ayırt etmeksizin aylık minimum 15-20 bin TL maaş alanlar için bedelli askerlik yapmak mantıklı olan seçenektir. Ben demiyorum ki fiyatı çok uygun vs. o kadar sığ düşüncelisiniz ki şöyle bir konuda yazdığınız tek şey "Bir de param yok diyorlar" ve "Sizin gibiler yüzünden hükümet kazanıyor" bence biraz kendinizi sorgulayın.

Şu an mazot ve benzinin litresi 20TL'nin üzerinde korkunç bir rakam değil mi? İşiniz gereği taşıt kullanmadan işleriniz yürümüyor, ne yapacaksınız akaryakıt almayacak mısınız? Bir şekilde devam etmesi gerekiyor değil mi?

Bedelli askerlikte öyle, normal askerlikte 6 ay yoksunuz ve 6 ay maaş alamayacaksınız, bedelli askerlik yaparsanız 1 ay alamayacaksınız. Bunun hesabı bütçelerine uyan ve bedelli askerlik yaparak artıda olacak olan insanlar bunu tercih ediyor. Ben demiyorum ki bu 93 bin kişinin hepsi bu şekilde. Ama en azından içlerinde bu tarz insanların da olduğunu bilip ona göre yorumlamanız. En azından insanları her konuda sığ düşünceleriniz ile yaftalamamanız...
Ağzı olan konuşuyor bizim ülkede, bilmiyorsan yorum yapma. Ekmek 4 TL oldu bizim burada, ne yapalım almayalım mı yani değil mi?

Bu tarz kişiler yaşı ne olursa olsun laf anlamaz hocam boş verin. Belki ironi yapmıştır, yani inşallah öyledir.

Öncelikle okuduğunuzu anlayın. Bazı durumlar mecburiyettir. Birçok çalışan meslek ayırt etmeksizin aylık minimum 15-20 bin TL maaş alanlar için bedelli askerlik yapmak mantıklı olan seçenektir. Ben demiyorum ki fiyatı çok uygun vs. o kadar sığ düşüncelisiniz ki şöyle bir konuda yazdığınız tek şey "Bir de param yok diyorlar" ve "Sizin gibiler yüzünden hükümet kazanıyor" bence biraz kendinizi sorgulayın.

Bence de haklısınız çünkü bir insan yüksek maaş alıyor mesela 6 ay içinde 80000'den fazla kazanıyorsa niye 6 ay patates soysun?

Geri
Yukarı