80 Mbps hızla Twitch yayınlarının donması

Modemine wifi ile baglaniyorsan farklı bir portta farklı bir wifi aygıtı dene ve ya modemine kablo ile bağlan.
Öyle dene wifi aygıtları kabloludan farklı olarak sürekli ping yollar ve bu bazen modem bağlantısının kopmasına yavaşlamasına sebep olur. Guild wars 2 oyununda aynı sorunu yaşamıştım. Resmi olarak da , wifi kullanmayin diyorlardi.

Kabloyla bağlanıyorum ama yanımda laptopum var 7/24 çalışan. Fazla internet kullanmasa da belki onunla alakalıdır diye ona da kablo alıcam. Şuan farklı bir VPN'le yayın izliyorum ve 5 dakikadır takılma olmadı.

Güncelleme: Sorun şuan tam saat 8'de tekrar başladı, bu saate kadar olmuyordu. Yoğunlukla alakalı saçma bir şey sanırım. Türknet müşteri hizmetleri her zamanki gibi mesajı okumadan alakasız kopyala yapıştır atıyor.

Valorantta da şuan 80-100 paket kaybı alıyorum. Kapattırıcaz sanırım Türknet'i bu gidişle. Sorunsuz 1 ay kullandığımı hatırlamıyorum geçtiğimden beri.

Alt yapi yetersizliği. Ya portlar eski yoğunluk başlayınca kablolar aşırı yükleniyor. Sonuçta her veri paketi bir elektrik yüküdür. Isınan kablo genel manada yavaşlık yaratiyor. Lakin sadece twitch te bir sorun gözlemleniyorsa sorun belki de twitch kaynaklidir. Twitch sunuculari avrupa amerikaya daha fazla bant genişliği ayırmışlar ise bizdeki twitch kullanim yoğunluğu artinca Twitch zorlaniyordur.

Geri
Yukarı