80 Mbps internet Wi-Fi ile 37 Mbps

ahmet.abi

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim internet ile ilgili 2 sorunum var.
1-) Ethernet kablosu ile bağlandığımda sorun yok 80 Mbps'i görüyor ama, kablosuz bağlandığım zaman internet hızım 37 Mbps'i geçmiyor. Airties 5650V3 2.4GHz modem kullanıyorum. Modem ve bilgisayarım aynı oda da. Aralarındaki mesafe 2 metre bile değil.(Arada engel teşkil edecek bir şeyde yok.) Bu sorunu nasıl çözebiliriz?

Hız.png

Hız .png

Hız  .png

Not: Başta ağ sürücüleri olmak üzere, tüm sürücülerim günceldir. Önceden TürkNet 35 Mbps internet paketi kullanıyordum, birkaç gün önce 75 Mbps hıza yükselttim. Resim sizi yanıltmasın, telefonumda YouTube açık, yoksa 85 Mbps'e kadar görüyor.

2-) Bir de GeForce Now ile ilgili sorunum var. O da şudur ki: Önceden GeForce Now ücretsiz üyelik kullanırken problemim yoktu. (Yok gibiydi.) Ücretli üyeliğe geçmeden önce veya geçtikten sonra(zamanını tam hatırlamıyorum) ev internetimde uygulama üzerindeki testlerde hızım 15 Mbps'i geçmiyor, pingim 60'ın altına düşmüyor ve paket kaybım çok fazla. Daha önce böyle yapmıyordu. NVIDIA teknik servisi ile yaklaşık bir aydır(aralıklarla da olsa) iletişim halindeyim. Söylediklerinin neredeyse hepsini yaptım, çözüm olmadı. Bu gece yarısı görüştüğüm bir görevli başka bir modem, internet servis sağlayıcı ya da kullandığımdan farklı bir cihazla denememi söyledi, cep telefonumun mobil verisi ile bilgisayardan bağlandım ve test ettim. Sonuç: Telefonun interneti ile yaptığım testte herhangi bir bağlantı sorunu, hız sorunu ile karşılaşmadım. Tıpkı daha önceden olduğu gibi sadece pingim yüksek çıktı. Ama benim cep telefonumun değil, evimin internetini kullanarak bağlanmam lazım. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?

Geforce Now.png

Geforce Now 2.png

Geforce Now 3.png

Not 2-): 2 Sorununda aynı kaynaktan doğduğunu düşündüğüm için aynı konuda paylaştım. Yanlış anlaşılma olmasın!
Not 3-): Lütfen farklı bir modemle ya da ISS ile dene demeyin, böyle bir imkanım maalesef yok. Ama olsaydı onunda sonuçlarını paylaşırdım.
Not 4-): GeForce Now uygulamasına Windows 10 güvenlik duvarı üzerinden hem gelen hem de giden kurallardan izin verdim, sonucu değiştirmedi.

Arkadaşlar lütfen bilen birileri bana en kısa zamanda yardımcı olsun. Hiç kimse bilmiyorsa Recep Baltaş ya da Ali Güngör yardımcı olsun. Ama çözelim şu problemi.

Dosya Ekleri

• 1594112497548.png
    1594112497548.png
    96,9 KB · Görüntüleme: 57
Müşteri hizmetlerini arayınız sorunu bildirin onlar gelip modemi hatta gerekirse kabloları ücretsiz bir şekilde değiştiriyor sorun çözülecektir.

Modemi yıllar önce Ttnetle yaptığım sözleşme karşılığı almıştım. Şuan Turknet kullanıyorum.

Wifi sadece N moduna alıp, İletim 270 Mbps seçeneği seçip denermisin.

Deniyim. 1 dakika.

Pek anlamasam da şunu söyleyebilirim. Böyle bir şey yaşasam önce modemden şüphelenirdim. Modem ile aramdaki mesafeden değil. Modeminin modelini paylaştığını göremedim. Lütfen paylaş, anlayan arkadaşlara yadımcı olacaktır.

Paylaştım. Airties 5650v3.

Bilgisayar ve modemin kullandığı WiFi sinyalini kontrol edin. AC/B/G/N için doğru mod ve MHz ayarlarının yapıldığından emin olun. 40MHz N modunda 75+Mbps almanız gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı