80 TL ödediğim fevkalade internet

hız.PNG

90 TL ödüyoruz. (Kablonet)

Bazen altyapıda çare etmiyor çünkü bilerek yapıyorlar bu yavaşlatmayı. Şehrin göbeğinde en işlek noktasında ve altyapısı olmasına rağmen tam 8 ay uğraştım ki 16 Mbps üzerinden 10 Mbps hızlara erişebileyim. Sorunumun çözümü tamamen paket yükseltmekte gizliymiş(!).
Bazen bilerek paketinizin hızını yükseltebiliyor bile olsanız size söylemiyorlar. Siz kendiniz arayıp sorduğunuzda ancak söylüyorlar. Çok ilginçler...

Bazen bilerek paketinizin hızını yükseltebiliyor bile olsanız size söylemiyorlar. Siz kendiniz arayıp sorduğunuzda ancak söylüyorlar. Çok ilginçler...
İşin komik tarafları ise şunlar;
1- VDSL alt yapım olmasına rağmen neden ADSL İnternet kullanıyorum sorusuna alt yapınız mevcut değil cevabı alıyordum fakat şuan ki hızı arttırılmış paketim VDSL bağlantı üzerine kurulu.
2- Eğer paket yükseltmek çare olacaksa yükselteyim dediğimde bana böyle bir şey olması için cayma bedeli ödemeniz gerekiyor dedikleri için yükseltememiştim. Paket yükseltme teklifini bizzat arayıp 8 ay sonunda kendileri yaptı.
3- Geldiğim yerde (Ordu'dan Eskişehir'e taşındım) VDSL alt yapı kullanıp 16 üzerinden 15'i net bir şekilde görebiliyorken burada 16 üzerinden 10'u gördüğümde halime şükrediyordum. Şuanda 24 üzerinden 23'ü net bir şekilde (bazen 20'lere düştüğü oluyor) görebiliyorum. Madem bu hızları bana verebiliyordunuz ille para almanız mı gerekiyordu? Yok efendim kim ne derse desin, kim ne kadar savunursa savunsun istediği kadar onun altyapısı iyi olsun, desteği iyi olsun kanıtlasın yine inanmam Türk Telekom'un iyi bir firma olduğuna. Umuyorum ki tez vakitte (bu fahiş fiyatlarla zor) iflas edip kepenk kapatır ki ''haksız rekabet'' adı altında diğer firmaları da zorda bırakıp tavana çıkarttıkları fiyatlar bir tık düşer. Müşteri hizmetlerinde bile kendi içinde paraya göre muamele yaptığı gerçeği varken pek umursandığımızı düşünmüyorum.

İşin komik tarafları ise şunlar;
1- VDSL alt yapım olmasına rağmen neden ADSL İnternet kullanıyorum sorusuna alt yapınız mevcut değil cevabı alıyordum fakat şuan ki hızı arttırılmış paketim VDSL bağlantı üzerine kurulu.
2- Eğer paket yükseltmek çare olacaksa yükselteyim dediğimde bana böyle bir şey olması için cayma bedeli ödemeniz gerekiyor dedikleri için yükseltememiştim. Paket yükseltme teklifini bizzat arayıp 8 ay sonunda kendileri yaptı.
3- Geldiğim yerde (Ordu'dan Eskişehir'e taşındım) VDSL alt yapı kullanıp 16 üzerinden 15'i net bir şekilde görebiliyorken burada 16 üzerinden 10'u gördüğümde halime şükrediyordum. Şuanda 24 üzerinden 23'ü net bir şekilde (bazen 20'lere düştüğü oluyor) görebiliyorum. Madem bu hızları bana verebiliyordunuz ille para almanız mı gerekiyordu? Yok efendim kim ne derse desin, kim ne kadar savunursa savunsun istediği kadar onun altyapısı iyi olsun, desteği iyi olsun kanıtlasın yine inanmam Türk Telekom'un iyi bir firma olduğuna. Umuyorum ki tez vakitte (bu fahiş fiyatlarla zor) iflas edip kepenk kapatır ki ''haksız rekabet'' adı altında diğer firmaları da zorda bırakıp tavana çıkarttıkları fiyatlar bir tık düşer. Müşteri hizmetlerinde bile kendi içinde paraya göre muamele yaptığı gerçeği varken pek umursandığımızı düşünmüyorum.
1,2 ve 3. maddelerdeki cevaplara katılıyorum ama bazı kısımlar yanlış. Mesela haksız rekabeti Türk Telekom yapmıyor. O kural aslında küçük işletmeleri koruyor. Mesela Türkcell SuperOnline, TurNet, Vodofone, NetSpeed, Millenicom gibi ISS'ler her zaman Türk Telekom'dan daha ucuza verebilir paketlerini ancak Türk Telekom bu saydığım ve sayamadığım markaların hiçbirinden daha ucuza paket çıkaramaz. Rekabet kurumu ve BTK buna izin vermez, vermiyor da zaten. Hatta bir ara Türk Telekom'un çıkardığı düşük hızlı bir paket bu kurala uymadığı için ceza yemişti. Yani istese de bu "ucuz paket" olayını Türk Telekom yapamıyor. Çünkü altyapının %70-%60'ı Türk Telekom'da olduğu için haksız rekabet olacağını söylüyor rekabet kurumu ve BTK. Bunun dışında gerçekten bölgeye göre hizmeti değişen bir ISS Türk Telekom. Bu bölgeden kastım bazen şehir, bazen ilçe, mahalle bile olabiliyor. Müşteri hizmetleri eskiden kafasına göre paket yapıyordu evet ama son 2 yıldır kafalarına göre paket yapamıyorlar. Genelde sabit fiyat ve paketleri var. Aynı zamanda yeni gelen müşteriye daha iyi fiyattan satabiliyorken eski müşteriyi biraz daha zorluyor. Aslında tam tersi olmalı ama garip. Özetle durum bu. Sizde bölge değiştirince daha kaliteli bir hizmete kavuşmuşsunuz. Yani biraz enteresan bir ISS Türk Telekom. Ama şunu tekrar belirteyim bu fiyatları kendileri isteğiyle yapmıyorlar.

Ama şunu tekrar belirteyim bu fiyatları kendileri isteğiyle yapmıyorlar.
İlk kotasız ve sınırsız İnternet muhabbetlerinde çok daha uygun fiyatlara İnternet sağlanabiliyordu. BTK ile yapılan toplantılardan sonra Türk Telekom'dan dolayı fiyatları arttırmak durumunda kaldılar çünkü Türk Telekom bu fiyatlandırmaları kabul etmedi.
Bunun dışında gerçekten bölgeye göre hizmeti değişen bir ISS Türk Telekom. Bu bölgeden kastım bazen şehir, bazen ilçe, mahalle bile olabiliyor.
Bilemiyorum 2005-2006'dan beri İnternet kullanıp ülkenin en doğusundan en batısına kadar çok farklı şehirlerde yaşadım ve her birinde inanın bana en kötü ihtimal ile nakil işlemim 3 ay sürdü ki diğer sıkıntılardan bahsetmek bile istemiyorum. Kimi evim şehir merkezinde, kimisi üniversitenin yanında kimisi ise yepyeni bina olmasına rağmen her türlü sıkıntıyı çektim. Modem değiştirmeleri bile yaklaşık 2 ay süren bir firma yani çokta şey yapmamak lazım. Faturaya nakil ücreti yansıtıp İnternet bağlantıları için elektrikçi çağırın diyen firmadır kendileri. Bakmayın dediğim ev tesisatı için değil kendi ana kutuları (neyse isimleri artık) için çağırmamızı istiyorlar ki elektrikçilerin hepsi bu kutulara Telekom dışında birinin dokunmasının para cezası olduğunu söyleyip reddetti. Onu da anca hır gür ile halledebildim yoksa bu firma bağırmadan çağırmadan iş yapacak bir firma değil. Müşteri hizmetleri var olduğu söyleniyor fakat bu konu hakkında da olumlu görüşlerim bulunmuyor zira ben hatta sıra beklemişken ve artık sıkıntımın 7. ayındayken sözde müşteri hizmetleri benle hattayken arkada arkadaşları ile A101'e gelen ürünün fiyatını tartışıyorlardı. Dediğim gibi şuanda sadece taahhüt bitmesi için gün sayıyorum. Telefon hattımı değiştirdim sırada İnternet ve Tivibu'da. İflas etseler inanın zerre üzülmem o derece söylüyorum.

İlk kotasız ve sınırsız İnternet muhabbetlerinde çok daha uygun fiyatlara İnternet sağlanabiliyordu. BTK ile yapılan toplantılardan sonra Türk Telekom'dan dolayı fiyatları arttırmak durumunda kaldılar çünkü Türk Telekom bu fiyatlandırmaları kabul etmedi.
Sebebi diğer ISS'ler Türk Telekom altyapısı üzerinden ucuza internet verirken Türk Telekom bunu yapmayı isteyince rekabet kurumu ve BTK sorun çıkardı. Yani diğer ISS'ler altyapı döşemek ve altyapılarını büyütmek yerine hazıra konup bir de bunun üzerinden sınırsız interneti ucuza verince Türk Telekom itiraz etti tabii ki. Burada tek suçlu Türk Telekom değil kendi altyapılarını sadece fiber yapıp sitelere döşeyen o "diğer ISS'ler" de suçlu. Yani ülkemizde gece kondu çok fazla iken kendi altyapılarını kuvvetlendirmeden sadece para için siteye döşeyen ISS'ler de en az Türk Telekom kadar suçlu. Şu anda Türk Telekom'un VDSL altyapısı olmasa emin çoğu kişi ADSL internete mecbur kalırdı. Çünkü ISS'ler bu konuda tam bir "zayıf" rolünü oynuyor. Türk Telekom'da bu konuda huzursuz.

Bilemiyorum 2005-2006'dan beri İnternet kullanıp ülkenin en doğusundan en batısına kadar çok farklı şehirlerde yaşadım ve her birinde inanın bana en kötü ihtimal ile nakil işlemim 3 ay sürdü ki diğer sıkıntılardan bahsetmek bile istemiyorum. Kimi evim şehir merkezinde, kimisi üniversitenin yanında kimisi ise yepyeni bina olmasına rağmen her türlü sıkıntıyı çektim. Modem değiştirmeleri bile yaklaşık 2 ay süren bir firma yani çokta şey yapmamak lazım. Faturaya nakil ücreti yansıtıp İnternet bağlantıları için elektrikçi çağırın diyen firmadır kendileri. Bakmayın dediğim ev tesisatı için değil kendi ana kutuları (neyse isimleri artık) için çağırmamızı istiyorlar ki elektrikçilerin hepsi bu kutulara Telekom dışında birinin dokunmasının para cezası olduğunu söyleyip reddetti. Onu da anca hır gür ile halledebildim yoksa bu firma bağırmadan çağırmadan iş yapacak bir firma değil. Müşteri hizmetleri var olduğu söyleniyor fakat bu konu hakkında da olumlu görüşlerim bulunmuyor zira ben hatta sıra beklemişken ve artık sıkıntımın 7. ayındayken sözde müşteri hizmetleri benle hattayken arkada arkadaşları ile A101'e gelen ürünün fiyatını tartışıyorlardı. Dediğim gibi şuanda sadece taahhüt bitmesi için gün sayıyorum. Telefon hattımı değiştirdim sırada İnternet ve Tivibu'da. İflas etseler inanın zerre üzülmem o derece söylüyorum.
Hocam ben de bazen kötü müşteri hizmetlerine denk geldim ama ben daha önce ev ve adres değiştirmedim. Ancak arkadaşlarımdan da duyduğum müşteri hizmetlerine laf anlatmak zor. Bunu kabul ediyorum. Ancak diğer ISS'ler de pek bir hizmet sunmuyor açıkçası. Yani aynı şeyin laciverti! Bu durumda sadece Türk Telekom'a yüklenmek çok saçma geliyor bana. Mesela TurkNet müşteri hizmetleri hattınızı bağlatana kadar ulaşılabiliyor sonra bir daha yüzünüze bakan yok. Keza Vodofone müşteri hizmetleri de bilgi konusunda eksik kalıyor. Hatta ben kendim direkt bayilerine gitmeme rağmen bana kesin net bilgiler vermiyorlar. Bunun dışında birkaç ISS güzle hizmet veriyormuş diyorlar daha deneyimlemedim. Yani müşteri hizmetleri konusunda hepsi aynı hocam. Ancak dediğim gibi bölgeye göre hizmet anlayışı var. Yani hizmetleri bölgeye göre gerçekten değişiyor. Bazı bölgelerde sorunsuz hizmet alırken, bazı yerler dediğiniz gibi çok sorumsuz olabiliyorlar.

sadece Türk Telekom'a yüklenmek çok saçma geliyor bana.
Sıkıntıyı Türk Telekom'dan çekmiş biri olarak Millenicom'a yüklenmemin bir mantığı yok elbette ki Telekom'a yükleneceğim.
Ancak dediğim gibi bölgeye göre hizmet anlayışı var. Yani hizmetleri bölgeye göre gerçekten değişiyor. Bazı bölgelerde sorunsuz hizmet alırken, bazı yerler dediğiniz gibi çok sorumsuz olabiliyorlar.
Bu bölge bir tek beni bulamadı sanırım. Hep şehir merkezlerinde veya işlek yerlerde ortalama olarak yeni binalarda oturdum ama asla düzgün bir İnternet hizmeti alamadım. Altyapım olmasına rağmen bir şekilde düşük hızlarla yetindim ve bu nedense istisnasız böyle geldi böyle gitti. Şuanda bile hızlarım yeterli olsa da yer yer kopmalar yaşıyorum fakat aramaya korkuyorum çünkü ne zaman arasam artık tek sıkıntım kopma olmamış oluyor. Dediğim gibi kapımdan içeri Türk Telekom CEO'su çikolata ve çiçekle girse bile bu firma benim gözümde kötüdür ki bu saatten sonra hiç kimse beni bahanesi ne olursa olsun ikna edemez. 8 ay dile kolay fakat söylendiği kadar kolay değil. Ben bu rezilliği başka hiç bir türlü firmada yaşamadım maalesef. 8 ayda günde altyapının 1 metresine bakacak şekilde göz atsalar yine bir şekilde sorunu hallederler fakat ne hikmetse Eskişehir üzerinde gelen her eleman modeme bakıp sararma varsa modem değişin deyip gitti. Hatta öyle saçma önerilerde bulundular ki modemi kullandığım kasanın yanında tutmamamı söylediler. Yine bir umuttur yaşamak deyip modemi tutup salona taşıdım fakat faydasız. Dediğim gibi benim sıkıntılarım alt yapı yetersizliğinden değildi zira şuan ki altyapımda 130-140 Mbps hızları alabiliyor olarak gözüküyorum. Benim sıkıntılarım umursamaz firmanın iş bilmez elemanlarından kaynaklı sıkıntılardı. İnternet bağlatmayı düşünen kim varsa çevremde kesinlikle uzak durmasını tembih ediyorum. TurboX'tan bilgisayar alırım fakat Türk Telekom'dan İnternet bir daha almam öyle söyleyeyim size.

85TL ödediğimiz şu ana kadar kullandığım en iyi internet.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kanka bende geçmek istiyorum fakat 85 tlye hangi paket bu? Benim altyapı fiber destekliyor ama 99 tlye max 100mb download veriyor. Senin altyapın gigafiber mi destekliyor ?

Geri
Yukarı