80 TL USB Bellek Önerisi

Bütçe
80

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 23H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 23H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Şu anda elimde SanDisk Ultra 16 GB USB bellek var fakat yazma hızı çok yavaş. Ayrıca SanDisk ile çok sorun yaşayanları gördüğüm için USB belleğimi değiştirmeye karar verdim.
Şu anda 21 TL param var fakat 1 hafta para biriktirip 80 TL bütçe ayıracağım. Kapasitenin öyle yüksek olmasına gerek yok, 32 GB yeterli. Çünkü sadece Windows kurulum medyası olarak kullanacağım. Hatta mümkünse kapasite 32 GB'ın üstüne çıkmasın çünkü UEFI kurulum için USB belleğin FAT32 olması gerekiyor ve her ne kadar FAT32 2 TB'a kadar disk boyutuna izin verse de Windows maalesef 32 GB'tan büyük diskleri FAT32 olarak biçimlendirmeye izin vermiyor. O yüzden 32 GB olması daha mantıklı olur.
Benim için önemli olan USB belleğin kaliteli olması ve hızlı olması. Lütfen SanDisk önermeyin, SanDisk'in USB belleklerinin çoğu kalitesiz.
Aklımda Samsung Bar Plus 32 GB modeli var. Fiyatı ise Samsung Türkiye mağazasında 79 TL;

Sizin önerebileceğiniz başka hangi USB bellekler vardır?

Hocam İncehesap Gaming gecelerinde PNY'nin USB'leri indirimde oluyor. Güzel bir indirim olursa kaçırmayın derim. Tabi attığınız USB bellek de gayet kaliteli.

Başka USB bakmayın hocam Bar Plus alıp geçin. 80 TL bütçeye rakibi yok bence. Samsung'un NAND yongaları kaliteli olduğundan ötürü bu USB'de o SanDisk'in kalitesiz NAND kullanan ve hemen ölen USB'lerinden çok daha hızlı ve dayanıklı olur. :)

Neredeyse herkes SanDisk kullandığı için sorunlar duymanız normal ama aynı zamanda USB bellek konusunda en güveneceğiz firma da SanDisk'dir. Her türlü markanın her türlü belleğini kullandım en uzun ömürlü olan en az sorun çıkaran SanDisk oldu. Benim önerim de SanDisk Ultra flair.

Neredeyse herkes SanDisk kullandığı için sorunlar duymanız normal ama aynı zamanda USB bellek konusunda en güveneceğiz firma da SanDisk'dir. Her türlü markanın her türlü belleğini kullandım en uzun ömürlü olan en az sorun çıkaran SanDisk oldu. Benim önerim de SanDisk Ultra Flair.
Alakası bile yok. SanDisk'in güzel USB'leri olduğu doğru ama A101 veya başka öyle marketlerde satılan USB'leri çöp adamların. Asıl en güvenebileceğimiz firma Samsung. SSD piyasasında bir tane bile kötü ürünü yok adamların. USB'leri de aynı şekilde kalitelidir. Açıkçası Samsung Bar Plus çok daha iyi bir tercih.

Yeni konular

Geri
Yukarı