800-1000 TL arası monitör tavsiyesi

Tsugayu

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Aircraft Maintenance Engineer
Merhaba,

Daha önce 23.6" 1080P 60Hz 1ms TN panel ASUS oyuncu monitörüm vardı ancak çok oyun oynamadığım ve ihtiyacım kalmadığı için sattım.

Şimdi 800-1000 TL arasında 23-24" IPS LED panel, 75Hz 1080P bir monitör almayı düşünüyorum. AMD FreeSync olursa iyi olur, olmazsa çok da sorun değil. Önceliğim renklerin her açıdan güzel gözükmesi, monitör tasarımının şık ve malzeme kalitesinin iyi olması. Daha sonra oyun performansı (tepkime süresi, vs.) geliyor. Normal günlük kullanıcıyım İnternet'te gezer, video izler arada oyun oynarım.

Tavsiye edebileceğiniz monitör var mı? Özellikle kullanıp memnun kaldığınız veya memnun kalmadığınız monitörler varsa belirtirseniz sevinirim.

IPS ekran olup 1000 TL altında gerçek 1 ms olan yok benim bildiğim, yapay olarak hızlandırıyorlar ve renklerde görüntüde bozulmalar oluyormuş. TN panel de istemiyorum renklerden dolayı. Bu sebeple renklerin canlılığına, doygunluğuna ve kontrasta önem verdiğim için 1 ms olmasa da olur diye düşünüyorum. Çok oyun oynamıyorum, oynasam da rekabet oyunları oynamıyorum. 3-4 ms ekstra hız çok önemli değil gibi. Ama video izlerken etkileyecekse o zaman başka.

IPS ekran olup 1000 TL altında gerçek 1 ms olan yok benim bildiğim, yapay olarak hızlandırıyorlar ve renklerde görüntüde bozulmalar oluyormuş. TN panel de istemiyorum renklerden dolayı. Bu sebeple renklerin canlılığına, doygunluğuna ve kontrasta önem verdiğim için 1 ms olmasa da olur diye düşünüyorum. Çok oyun oynamıyorum, oynasam da rekabet oyunları oynamıyorum. 3-4 ms ekstra hız çok önemli değil gibi. Ama video izlerken etkileyecekse o zaman başka.
Hocam 2. el 144hz ne dersiniz ?

Araştırmalarım sonucunda Ultrawide color özelliği ile geniş renk gamı (NTSC %108, sRGB %129) sunan aşağıdaki monitöre karar verdim. Benim gibi panel kalitesine, renklere önem veren ve 1000 tl civarında bütçesi olanlara da tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı