800-900 TL Beyaz kasa önerisi

Bütçe
800-900
İşlemci fanının kablosu yeterince uzunsa 3 pin ARGB kısmından uyacaktır diye düşünüyorum. Egzoz fan olarak da tavsiyem kasanın kendi içindeki fandan alman, yani SK120 DRGB modeli. Hem takım olurlar, hem RGB'si gayet iyi, hem uyumluluk sorunu yapmaz, hem de orada süs için durmaz iş de yapar. Ucuz ARGB fanların çoğu performans olarak kötü, SK120 onların aksine performans modelleriyle eşdeğer.

Fara R1 ve meshify C kompakt yapıda kasalardır eğer üç fanlı ekran kartı takacaksan ön tarafta sonradan sıvı soğutma takamayabilir veya zorlanabilirsin. 500DX bu açıdan sıkıntı yaratmaz. Ne alacaksan acele etme derim.

Sıvı soğutma kullanma gibi bir niyetim yok fakat ileride 280mm'ye kadar yukarıya takabilirim. Genelde RTX3000 serisi ekran kartları 3 fanlı oluyor. Bulabilirsem 2 fanlı almayı düşünüyorum. Genelde daha ucuz oluyorlar ve çoğu kasaya sığıyorlar. Tabi 2 fanlı bulabilir miyim emin değilim. Eğer 32cm'den uzunsa fan sökülmeli. Öne sıvı soğutma takacaksam en fazla yaklaşık 27 cm ekran kartı kullanmam gerekiyor. O zaman 500DX daha mantıklı gibi. Biraz daha düşünmeliyim.

Kablolama için dizayn oldukça kolay ve güzel yapılmış. Sadece yan kapağı takmak birazcık uğraştırıcı tek eleştirim bu olabilirdi. Bir de kablo yolundaki kabloları tutmak için kullanılan üstünde Phanteks yazan cırt cırt'ı yerinden çıkarmayın çünkü tekrardan takması birazcık zahmetli. Onun dışında üstte ve sağda kasa yanında gelen 6 adet kablo kelepçesinin kullanılabileceği askılar var. Onları da kullanarak daha düzgün bir kablolama yapabilirsiniz. Bir de @The Man From E.A.R.T.H. 'ün dediği gibi ön panel ile ilgili kabloları alt deliklerden geçirin. Belki sadece USB bağlantısı yan kablo deliklerinden geçirilebilir.
Kasaya led şerit alıp döşediniz mi? Yaptıysanız fotoğraflarını atabilir misiniz?

@Miyavlayan Ejderha Pure base 500DX'ten fara r1'e direksiyon kırmana göz yumamam.

Yok hocam. Daha dönemem. @RPM'in sistem toplanmasından farksız oldu.

100M> 101M> 100R> Matrexx 55> P400A NON-RGB> P360A> P400A D-RGB> TD 500 mesh> 4000D> P360A> 500DX> Fara R1> Fara R1 Pro> Fara r1> 500DX.

Alabileceğim başka bir model kalmadı ki. Varsa da görmek istemiyorum. Çünkü ona göre PSU seçmem lazım.

Geri
Yukarı