800-900 TL Beyaz kasa önerisi

Bütçe
800-900
100M> 101M> 100R
Burayı direkt ele.
Hava akışının mesh bir panele göre zayıf olduğunu düşünüyorum.
P400A NON-RGB> P360A> P400A D-RGB
Güzeldirler, @The Man From E.A.R.T.H. P360A ve P400A bilgisi verebilir.

Fara R1> Fara R1 PRO
R1 PRO imkanı varken beyaz diye R1'in yüzüne bakılmaz ama R1 PRO fiyatına da P400A RGB daha iyi.

TD 500 mesh> 4000D Airflow> 500DX
Bu üçlünün zaten karşılaştırmasını atmıştım Techpowerup'tan. Üçü de aynı performansta ürün ancak 500DX bazı testlerde önde.

Burayı direkt ele.
Amacım ucuza mesh kasa almaktı. Ama kontrolcüsü sadece renk değiştirmeye mi yarıyordu bir şey mi vardı hatırlamıyorum. O yüzden o seri elendi.

Hava akışının mesh bir panele göre zayıf olduğunu düşünüyorum.

Öndeki fanlar dahil sandım. Ayrıca önü cam galiba.

Güzeldirler, @The Man From E.A.R.T.H. P360A ve P400A bilgisi verebilir.

P400A yukarıya sıvı soğutma desteklemiyor. P360A öne 2 fan takabilirim. Kararsız kalıp bütçe arttırdım.

R1 PRO imkanı varken beyaz diye R1'in yüzüne bakılmaz ama R1 PRO fiyatına da P400A RGB daha iyi.

Açıkçası testlere değil görüntüye baktım.
😳

Bu üçlünün zaten karşılaştırmasını atmıştım Techpowerup'tan. Üçü de aynı performansta ürün ancak 500DX bazı testlerde önde.

Karşılaştırmadan önce mi sonra mı hatırlamıyorum. TD500'ün çok sesli olduğunu duyup vazgeçtim. 4000D Airflow niye eledim hatırlamıyorum.
Bu arada 4000D yazmam ve 4000D "Airflow" olduğunu hatırlaman. Güzel ayrıntı.

P400A yukarıya sıvı soğutma desteklemiyor. P360A öne 2 fan takabilirim. Kararsız kalıp bütçe arttırdım.
Öne iki fan takmayı bir eksi olarak görme, hiçbir eksisi yok. Hatta bence görüntü eksisi de yok, önde 3 fanlı tasarımlardansa 2 fanlılar bana daha güzel geliyor, hele o fanlar 14 veya 20'likse öff yeme de yanında yat.

Öne iki fan takmayı bir eksi olarak görme, hiçbir eksisi yok. Hatta bence görüntü eksisi de yok, önde 3 fanlı tasarımlardansa 2 fanlılar bana daha güzel geliyor, hele o fanlar 14 veya 20'likse öff yeme de yanında yat.
12 olarak geliyor. Eğer fan alacaksam Phanteks ürünü almam gerek. (Yabancı forumda öyle dediler. Uyumusuz olabiliyormuş.) Phanteks ürünleri de çok pahalı.

12 olarak geliyor. Eğer fan alacaksam Phanteks ürünü almam gerek. (Yabancı forumda öyle dediler. Uyumusuz olabiliyormuş.) Phanteks ürünleri de çok pahalı.
Kontrolcüde ARGB girişi de var, iCUE almadığın sürece uyumsuzluk yaşamazsın. DRGB alman takım olması yönünden iyi, bir de Phanteks'in fanları ARGB piyasa ortalamasına kıyasla çok daha iyi ama dediğin gibi pek ucuz değiller. Ancak normal ARGB alırsan uyumsuzluk yaşamazsın.

@The Man From E.A.R.T.H. Hocamın tavsiyesiyle P360A aldım. İlk sistemim olduğu için bilgisayarı kurmaya oldukça tecrübeli bir arkadaşım geldi. O kadar beğendi ki modelin ismini vs. aldı, yeni sistem kuracak arkadaşlarına önerecek. Tasarım yönünden gördüğüm açık ara farkla en iyi kasalardan biri. Özellikle yandaki led şerit muazzam bir dokunuş olmuş. Henüz egzoz fanı takmadım ona rağmen soğutma performansı da oldukça iyi. Dediğiniz gibi diğer ARGB ürünlere uyumluluğu bilemiyorum tabii maalesef şu an tekli olarak 120 mm DRGB fan modeli stoklarda yok. @The Man From E.A.R.T.H. o olayı daha iyi bilir. Stoklara geldiğinde paraya kıyıp bir tane egzoz DRGB fan almayı düşünüyorum. Bana göre forumda oldukça underrated kalmış bir kasa. Şu anda indirimli fiyatıyla 700 TL altına alınabilecek en iyi kasa bana sorarsanız.

Kontrolcüde ARGB girişi de var, iCUE almadığın sürece uyumsuzluk yaşamazsın. Drgb alman takım olması yönünden iyi, bir de Phanteks'in fanları ARGB piyasa ortalamasına kıyasla çok daha iyi ama dediğin gibi pek ucuz değiller. Ancak normal ARGB alırsan uyumsuzluk yaşamazsın.

Phanteks 120mm 170 TL 140mm 240TL.
P360A indirime girmiş ayrıca. 679TL. İki fan eklersem 170x2= 340. Bana 1039TL'ye geliyor. Fanlar çok sesli mi? Testlerde hepsinin maximum sesi çok fazla ama normal yükte nasıl oluyor bilmiyorum. Ayrıca 2 fan eklemesi ime 500DX'in hava akışını geçebilir ama emin değilim. Şuan da 500DX 988TL. Onun önündeki ışıkta çok hoş. Kararsız kaldım. P360A kaç mm gpu desteği sunuyor?

Phanteks 120mm 170 TL 140mm 240TL.
P360A indirime girmiş ayrıca. 679TL. İki fan eklersem 170x2= 340. Bana 1039TL'ye geliyor. Fanlar çok sesli mi? Testlerde hepsinin maximum sesi çok fazla ama normal yükte nasıl oluyor bilmiyorum. Ayrıca 2 fan eklemesi ime 500DX'in hava akışını geçebilir ama emin değilim. Şuan da 500DX 988TL. Onun önündeki ışıkta çok hoş. Kararsız kaldım. P360A kaç mm gpu desteği sunuyor?
Hocam iki fan neden ekliyorsunuz? Önde zaten iki adet fan bulunuyor sadece eklerseniz arkaya egzoz fanı ekleyebilirsiniz ama onsuz bile hava akımı oldukça iyi kasanın. Kasa fanları oldukça sessiz, yani kasayla aramda bir metre var ve sadece stock intel cpu soğutucusunun sesini duyuyorum. Tabii bu biraz da göreceli bir durum. Sıvı soğutma desteği aşağıda. 400 mm'ye kadar gpu destekliyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-03-03 210617.png
    Ekran görüntüsü 2021-03-03 210617.png
    197 KB · Görüntüleme: 17
Fanlar çok sesli mi? Testlerde hepsinin maximum sesi çok fazla ama normal yükte nasıl oluyor bilmiyorum.
Hava akışı o kadar iyi ki stok PWM modunda 900 deviri geçmiyorlar bile, öyle olunca da çok sessiz kalıyor.
Ayrıca 2 fan eklemesi ile 500DX'in hava akışını geçebilir ama emin değilim.
Ekleme olmadan da geçer emin olabilirsin.
P360A kaç milimetre GPU desteği sunuyor?
40 santim. Sonuna kadar yeter, öküz gibi Thicc III 5700XT bile kolayca sığdı içine. 3090 Suprim X bile rahatça sığacaktır.
@The Tan aynen, benim kasada da en çok sesi çıkaran parça Wraith Prism.

Yeni konular

Geri
Yukarı