800-900 TL Fiyat performans soğutucu önerisi

Berk Mustu

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba uzun bir süredir Ryzen 3 3300 X işlemcim ısınma sorunu yaşadığından dolayı yarım saatlik bir sürede sıcaklığı 90-95 derecelere çıkıyor ve sistem kendini kapatıyor. Bu yüzden neredeyse hiçbir oyunu oynayamaz hale geldim. 800-900 liralık bütçeye göre önerebileceğiniz, kesinlikle bunu al diyebileceğiniz soğutucular varsa ve benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

O işlemci için gereksiz masraf olur. 200-300TL ile işinizi rahatlıkla görebilirsiniz. Aşağıya önerisi yaptığım soğutuculardan kasanızla uyumlu olanı alıp kullanabilirsiniz.

Öneriler:

200TL bandında:

300TL bandında:

Not: 224-XT ile gelen termal macun diğerleriyle gelenlere nazaran daha iyi.

Uzun vadede işlemci yükseltmesi düşünmüyorsanız yukarıdakilerden tercih yapın. İşlemci değişikliğine gidecekseniz 550TL bandında satılıyorken Fuma 2 alabilirsiniz.

Yeni PC topluyorum bu soğutucuyu indirimde almıştım 759₺ ye şimdi 987₺ iyi marka olduğu için sipariş verdim. Yorumları da güzel incelemeni tavsiye ederim.
Soğutma borularından ses geldiğini söyleyen vardı. Teknik servisinin de sıkıntılı olduğunu duymuştum. PF 240 daha iyi bir alternatif gibi duruyor.

750 TL'ye düşerse tabii ki bunu alması daha iyi olur.

Geri
Yukarı