800 DPI vs. 400 DPI

arda.cakir

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Valorant oynuyorum ve aklıma bir sorun takıldı şöyle 800 DPI ve 0.38 sens oynuyorum ve 400 DPI'a alsam daha iyi olur mu diye düşündüm ama şölye 400 DPI'a alacağım fakat sensi 0.76 ya çekeceğim. Aynı mantık. Edpi aynı benim değinmek istediğim konuyu anlamışsınızdır DPI olarak hangisi daha iyidir? Rahat ettiğin gibi kullan falan diyenleriniz olacak hepsini biliyorum. Merak ettiğim konu budur DPI 400 mü 800 mü daha iyi arasındaki fark onları merak ediyorum, teşekkürler.

Hangisine alışırsanız o. Tabii düşük DPI FPS oyunlarında genel olarak daha iyidir.

Şahsen 400 DPI'ı çok düşük görüyorum ve 800 kullanıyorum, kişiye kalmış.

2000 saati neredeyse komple deathmatch serverlerin de geçirdim. 2 sene falan 800 DPI'da oynadım. Arkasından 400 DPI çekip, Sensivity'i iki katına çıkarınca çok garip gelmişti oyun. Profesyonel oyuncuların çoğunluğu 400 DPI'da oynuyor ancak iyi olduğu için değil zamanında mouse türleri şu anki gibi geniş değildi. 800 DPI'dan devam et bence, hiç kaşınma :D

Bu videoyu izleyerek anlayabilirsin. Düşük dpi daha choppy olur ve pixel jump(Pixel atlaması) dediğimiz şeyi yaşarsın. Küçük hedeflerde smooth aim alamazsın. Ama dpi ne kadar yüksek olursa o kadar smooth aim alırsın küçük hedeflerde Pixel jump olmadan oynayabilirsin. Bu videoda bakarsan 2:17. saniyeden izlersen. (daha detaylı) anlayabilirsin. Yeterli cevabı aldığını düşünüyorum.

Geri
Yukarı