800 TL güç kaynağı ve kasa önerisi

berkkaanbudak

Femtopat
Topladigim sistem bu arkadaşlar. Kasa ve PSU önerilerinizi bekliyorum. Elimdeki bütçe kasa ve PSU için toplamda 750-800 TL kaliteli bir PSU tercihimdir, sonradan değiştirmem.

Dosya Ekleri

• IMG_20201003_024955.jpg
    IMG_20201003_024955.jpg
    67,7 KB · Görüntüleme: 54
Topladigim sistem bu arkadaşlar. Kasa ve PSU önerilerinizi bekliyorum. Elimdeki bütçe kasa ve PSU için toplamda 750-800 TL kaliteli bir PSU tercihimdir, sonradan değiştirmem.

SSD kronik sorunlu diye biliyorum değiştirmenizi öneririm.
700 TL tutuyor.

Bu sistem için 550 Watt'ın yeterli olacağını düşünüyorum. Attığım kasada Corsair VS550 80+ PSU mevcut. PSU için 2018 serisi öncesi mi yoksa sonrası mı satıcıdan teyit ederseniz daha doğru olacaktır. 2018 serisi öncesiyse tercih etmeyin. Trendyol aracılığı ile almak istemiyorsanız 10 TL fark ödeyerek satıcının kendi web sitesinden de alabilirsiniz. Corsair Spec Delta RGB Temperli Cam Mid Tower ATX Bilgisayar Kasası - Corsair VS550 80+ 550W Güç Kaynağı

Son düzenleme:
Kasa ve PSU olarak Spec Delta önerebilirim ama daha iyi öneriler yapacak arkadaşlar vardır, ben sistemi eleştireceğim.
Parçalar aşırı pahalı, R3 3100 yaklaşık 150 lira, S2H 30 lira, Ripjaws 3600MHz RAM'ler 40 lira (Ekran kartı zaten alınmaz, bu model varken kim bakar ona, parasını asla hak etmiyor.) pahalı.
SSD ise 30 lira kadar pahalı ancak bu SSD sorunlu. Siyah ekran hataları, sistem kilitlenmeleri, fazla ısınma, okuma yazma hızı düşüklüğü gibi birçok sorunu var. HyperX Fury veya 30 lira daha pahalıya WD Blue varken yüzüne bile bakılmaz.
Umarım anlamışsınızdır, RAM'in 3600MHz olmasının da çok gerekli olduğunu söyleyemem ancak alınabilir.

Kasa ve PSU olarak Spec Delta önerebilirim ama daha iyi öneriler yapacak arkadaşlar vardır, ben sistemi eleştireceğim.
Parçalar aşırı pahalı, R3 3100 yaklaşık 150 lira, S2H 30 lira, Ripjaws 3600MHz RAM'ler 40 lira, (Ekran kartı zaten alınmaz, bu model varken kim bakar ona, parasını asla hak etmiyor.)
SSD ise 30 lira kadar pahalı ancak bu SSD sorunlu. Siyah ekran hataları, sistem kilitlenmeleri, fazla ısınma, okuma yazma hızı düşüklüğü gibi birçok sorunu var. HyperX Fury veya 30 lira daha pahalıya WD Blue varken yüzüne bile bakılmaz.
Umarım anlamışsınızdır, RAM'in 3600MHz olmasının da çok gerekli olduğunu söyleyemem ancak alınabilir.
Ben de sistemin pahalı olduğunu düşünüyorum. İndirimleri takip ederek aynı ekran kartı modelini 2000 TL gibi bir fiyata alabilirsiniz. Soaris hocamın belirttiği gibi toplandığınız sistemdeki SSD kronik sorunlu olarak geçiyor.

Parçalar aşırı pahalı, R3 3100 yaklaşık 150 lira, S2H 30 lira, Ripjaws 3600MHz RAM'ler 40 lira (Ekran kartı zaten alınmaz, bu model varken kim bakar ona, parasını asla hak etmiyor.) pahalı.
Sistemi ben kendim en ucuz şekilde 700 lira daha ucuza topladım misal ekran kartını 2200 e anakarti 550 ramide 700 TL ye buldum bu fiyat sadece sistem toplama sihirbazinin kendi fiyatı

Sistemi ben kendim en ucuz şekilde 700 lira daha ucuza topladım misal ekran kartını 2200'e anakarti 550 ramide 700 TL'ye buldum bu fiyat sadece sistem toplama sihirbazinin kendi fiyatı

Dikkat ederseniz sadece fiyatlardan bahsetmedim, SSD'yi satın almayın. Ayrı ayrı sitelerden toplayacaksanız da RAM 678 TL'ye bulunabiliyor, Akakçe'ye bakmayı unutmayın. Linkini attığım MSI Gaming X ekran kartı da şu an indirimde ve fiyatı çok ucuz, alabiliyorsanız kesinlikle o modeli alın. Tekrar söylüyorum, Akakçe'ye bakmadıysanız bakın, aradaki 200 lira farkı, diğer parçaları daha da ucuz yerlerden alarak azaltabilirsiniz. Ekran kartı modelini önermiyorum çünkü o serinin soğutması pek iyi olmuyor, Gaming X ise çok daha iyi bir model, indirimde olduğu için özellikle önerdim. O model normalde 2700-2900 TL arasında geziyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı